CHAT RANCHE HVĚZDOVEC:

Czech Collectors Association schleich horses!

!!!PROBÍHÁ REKONSTRUKCE WEBU!!!

Březen 2012

Narození Night Fly Malawi

25. března 2012 v 16:36 | Karča88 |  Připouštění
Tohle je jeden ze starších, neuveřejněných článků - úryvek z něj, přepisovat jsem ho ale nechtěla, tak ho tu máte tak :)

_______________________________________
Další šťastný den pro ranch? :) Nejspíše ano.
Dnes kolem čtvrté hodiny ranní se uskutečnil neočekávaně očekávaný porod naší Merci. :)
Kobylka to zvládla bez sebemenší veterinární pomoci. Veterináře jsme zavolali až krátce po porodu, aby zkontrolova novopečenou maminku a hříbátko. Maličká Night Fly Malawi /Najt Fláj Malawy/ - (Noční moucha Malawi) je naprosto zdravá a krásná :) A dosti divoká :D Po mamince to určitě nemá, protože Merci je ztělesněním klidu. :) Night Fly Malawi kolem ní neustále poskakuje..:)
Po porodu se postavila na nohy okamžitě a ihned se dožadovala mléka. Merci bohužel moc mléka nemá, takže kobylku ještě dokrmujeme uměle.. :)

A proč že byl porod neočekávaně očekávaný? Termín měla mít Merci zhruba za týden, na to, že rodí jsme přišli když jsme šli zhasnout v noci stájová světla, která Sarah vždycky nezhasne :D A také samozřejmě kobylku zkontrolovat :) Ležela v boxe, ohlížela se na břicho a zarývaně dýchala, tak nám bylo jasné, že další malý zázrak přichází na svět.:)

Night Fly Malawi je roztomilostí po mamince, ale narozdíl od krásné, karamelové barvy, jako má maminka je Lawynka (:D
__________________________________________________

Lawy má moc ráda vodu, o tom jsme se přesvědčili na jedné zimnější ponuré procházce :)

pardoon, v den focení fakt byla hnusná zima, žádné slunce a prostě hnus :(( kvalita fotek tomu odpovíá, ae dá se to...

ňuňínka :) samozřejmě nám po tom plácu do vody nastydla.. frrrr :D Ale uhlídat někdy prostě nejde..

(Ve skutečnosti je to hříbátko zakoupené od Naervon a Silverhooves ranche :) Děkujeme)

Takže novinky

25. března 2012 v 15:57 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Jooo, to je tak, zae ty moje omlvy. Nepíšu, nemám totiž na nic náladu a zase procházím tou svojí slavnou životní krizí. Sem líná vůbec chodit na blog.. ale vaše články čtu stále! :) jen ty komentáře....
Já sem tak nechutně línej člověk!

Ale na CLS jsem nezapomněla a dokonce i odeslala přihlášky, ne jako na NYLS! :DDDD
Neberu sice ani deset koní, protože většinu z nich získám tam... :D
S taťkou pečlivě pracuju na scénce, která je mojí největší nadějí! :)

V pátek jsem bya na soutěži a včera a brigádě odklízení odpadků s kámoši a učitelkou, se kterými jezdím na jednu biologickou soutěž...

Brr, taky mě čeká absolvenťák, což je dost nechutné! Pfrrr,musím vám nahrát na video skladby, co hraju a hodit to na youtubko a pak sem :))

Nu.. :) A vyrobila sem ohlávku pro Domču a její Světlušku a hrála florbal..teď bych ráda napsala někoik dalších článků, protože napsat tři za měsíc je fakt dost strašný...

tak se na mě prosím nezlobte, že to nějak nezvládám...


Konec prázdnin, konec života

4. března 2012 v 12:32 | Karča88 |  Novinky na ranchi
To už je docela dlouho, co jsem naposledy psala novinky. :) Nevím, jestli někdo z vás bydlí v Libereckém kraji a tedy jarní prázdniny měl tento týden, ale tuším, že to všichni znáte. Jak končí prázdniny, končí vám život. Začíná zase mučení, jménem škola a daší povinnosti.

A mě toho teď čeká opravdu hodně. Klavír, koně, škola, pfrrrr....Nevím, jestli to zvládnu. CLS samozřejmě je teď mojí prioritou číslo jedna. To si ani neumíte představit, jak bych chtěla být alespoň trošku úspěšná, když se mi to na na loňské CLS ani na NYLS nepovedlo.

Prázdniny byly skvělé. Jezdila jsem na kolo a do města. Koupila jsem si dvě krásná nová trička. Jedno z nich si plánuju vzít na CLS. Achjo, já jsem hrozná.. :D Druhé jsem si koupila včera, když jsem jela na zhruba patnáctikilometrovou výpravu k rybníku, abych mohla vyfotitnějaké koníky.

Tuším, že ve čtvrtek jsem byla u koryta Ploučnice, takéfotit, Světlušku pro Domču, Al Nishetti a Merci s jejím narozeným hříbátkem. Těšte se na článek. A samozřejmě Nadirku, novou arabku. :)

Ty mi přijeli v pondělí a měla jsem z nich ooobrovskou radost. :) Fůůůů, a hlavní je, že začíná jaro. Na zahrádce nám už vykvetly sněženky, já je tak zbožňuju! :) Už začíná být opravdu docela teplo. Ale až neuvěřitelně jsem si zvykla na zimu a neumímsi představit, že ležím na louce v trávě a vedle ve výběhu se pasou koně a sluníčko svítíí... áááách! :)

Co se týče všeho, c jsem chtěla udělat na ranchi, neudělala jsem za prázdniny nic... :D Jen trošičku jsem se věnoval CLS, že jsem odepsala sedmero přihlášek. :)

No a za chvilku jedu asi na poslední cyklovýpravu. Tak se mějte! :))

Mhmmhh.... už aby bylo léééto!!! <3

Shrnutí února

2. března 2012 v 9:58 | Karča88 |  Web ranche
Táákže, omluvami, že nemám čas vás asi již nemusím zatěžovat, však mě všichni znáte.

Co se týče února, byl to katastrofální měsíc, hodně jsem toho vytrpěla psychicky, tak fyzicky, včeně toho, že teď mm prázdniny, ale skoro nemůžu chodit, protože mám pravděpodobně zlomenou nějkou kostičku v nártu, nebo naštíplou.... frrr, chodila jsem ze školy celej tejden pět kilometrů pěšky a to mám z toho, to je tak, když máte nemocné klouby, nebo šlachy.

Ale přijeli k nám dva noví koníci, vlastně tři, čtyři.. :DD Jsou to dvě arabky, bíla collecta Al nishetti a CM SM od Nervon "Nadirah"- ale to je jen pracovní jméno, ráda bych k tomu jménu něco přidala nebo ho malinko pozměnila každopádně na CLS ji čekejte pod tímtojménem :) A třetí je hříbátko, taktéž od Naer, které se už brzy..dostane officiálně na svět. :D

Také jsem na poště zažila úžasný zážitek se složenkou. Nejenom, že jsem ji vyplňovala několikrát, ale ještě jsem neměla peníze na poplatek, pfrrr, já su postrach úřadů.

Co říct dál?
Dnes opravdu hodlám udělat něco s mými SRky, skoro nikdo sem nechodí takže ty budu muset smazat a nechat si pár věrných, popřípadě naverbovat nějaké nové...
Každopádně ani já nemám čas moc někde komentovat, takže to zkusím zlepšit, alespoňmým oblíbencům :) Koník, Carolee, Naer, kiiki, karamelovýkoník, Mišule, atd... :)))