CHAT RANCHE HVĚZDOVEC:

Czech Collectors Association schleich horses!

!!!PROBÍHÁ REKONSTRUKCE WEBU!!!

Únor 2012

Breyeři jako láska, droga a radost

23. února 2012 v 16:36 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Když jsem rozbalovala prvního breyera, přesněji na něj čekala a skoro brečela, že nedorazil v den, v který jsem doufala, netušila jsem, že se má sbírka rozroste o spoustu kousků a že budu jezdit na LiveShows a že tu budu mít kamarády, jaké nemám ani ve skutečnosti.
Při nákupu každého koně ze mě vždycky čišea čirá radost ze života a nikdy jsem to nebrala jako samozřejmost, že si kupuji breyery.
Nikdy to pro mě nebyly hračky, ale drahé modely. (Ano, drahé... hodně drahé,, ale když něco miluješ, stojíí to za všechny peníze světa)
Jelikož nevím, co znamená kupovat si koně ze zahraničí, neumím si představit konec Trinity Holdings v čehách. Jediný spolehlivý "zdroj" úžasných modelů koní.
"Jakmile si koupíš prvního breyera, už nedokážeš přestat.." Ano, breyeři jsu droga, láska a radost na celý život pokud je nebudete chtít prodat, nebo nebudete muset)

Jestli TH skončí, věřím, že praví sběratelé neskončía dají hlavy dohromadya buď se bude vždykonathrmadný nákup a nebo ěnco jiného.. Jen se nesmíme vzdát..
Pokud to ale dopadne dobře, TH tu zůstanou a my se budeme moct dál těšit z koní na úkor práce e-shopu.
Nemám teď peízena koupení nových koní... :( ale udělala bych klidně i demonstraci... x)
Nenechte TH zrušit..

Nesmí se to stát...šiřte dál...kdekoli jen jde..


Prodej??

20. února 2012 v 16:30 | Karča88 |  Web ranche
Ahoj lidi, nemám teď moc peníze, ale potřebuju se dostat k vysněným koním, což se mi pravděpodobně stejně nepovede, hmm... ale chci se zeptat, by by zájem o tyto koně?

DODÁVÁM!!, že se s vámi hodlám domluvit na ceně a na její možé změně, ale je možné, že koně neprodám 100%, záleží na domluvě!! Proto se tímtočlánkem jen ptám, kdo by mělpřípadně zájem...

promiňte za mizerné fotky...
Abyste nemuseli platit poštovné a podobě, stačilo by s předáním a zaplacením na CLS...
Achjooo...

Velkolepé pomalé přípravy na CLS! :)

19. února 2012 v 19:52 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Tak, CLS je v nejbližší době naší nejvějtší prioritou zájmu. :)
Celý víkend jsme vše pečlivě prodiskutovávaly a začaly s holkama s přípravami.
Ono už je to skoro za měsíc ( a něco) a určitě nás zase něco spomalí, takže není na škodu začít s tím.

Rozhodně čekáme párnovýchkoňských přírůstků a jejich koupi musíme ještě dojednat a dopilovat, každopádně prozradím, že velkou nadějí bude nová Tradi CM klisna.. :)
Uvidíme, jak se jí povede na výstavě, ze které si ji pak odvezeme.. :D

Pak je tu další koňský klenot, kobylka, v kterou vkládáme jen malé naděje ale nesírně sena ni těšíme. Uvidíme, jestli na CLS zaboduje i když upřímně pochybujeme. :D

Třetí koník je opět naše želízko v ohni, koník, kterého už jsme rok neviděli se vrátí a doufáme, že všem ukáže co proto v kategorii CM, buďte zvědavi! Já jsem také! :D (Neviděajsem koníka odjeho změny, doufám, že autorce se povedl :D)

Tři největší naděje a štěstí jsem už jmenovala. Poradím (komu se o tom chce přemýšlet)... že připadnou do našeho -----gangu... :DDDD Náš rozrůstající se gang milovaných koníí... x) <3

Dál je tu 7 dalších koní, z nichž určitě nějakého daruji kamarádům. :)

A když už jsem u těch dárků. Mámpřipravenou jednu část dárku pro Lintith a dále musím máknout pro
Domí, Moni, Lištičku, ráda bych něco dala i Naer :) a kiiki... pfrrrr, to jsou snad všichni.. :DD

A také vyrobit nějakou cenku a přispět s ní do cen.. :) už mám téměř rozmyšleno co to bude, jen až mi odepíše Lin, tak to bude jisté... :)

Pak samozřemě přemýšlíme koho vzít.
Nějakého stablíka do scénky, které velice věřím, to je dá se říct moje největší naděje, tak snad mě nezklame.
Pak Al Nishetti, collecťandu..

A dál jsem v koncích, chápu že nejsou hotové profilky a tak, ale koho byste chtěli abych přivezla...? :DDD

Týývado, ten článek zas vypadá jinak, než jsem chtěla ale coo, CLS deníček tu teď možná bude častěji.. Ráda se dělím o přípravu s ostatními :D

http://farm1.staticflickr.com/30/97613671_6138d29f7e_z.jpg?zz=1
zdroj. google

Doufám, že až budu dospělá, udělám si výlet někam do míst na obrázku, kdo pojede semnou?? x)

Příezd nového koníka

18. února 2012 v 14:00 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Dnes v podvečer, přesněji ve čtyři hodiny přije na dvůr přepravník. Tma byl ale naprostoneúnosná, že ani bíláklisna,která později z přepravníku vystoupila nebyla skoro vidět...
Ale od začátku? Nová kobylka jei není překvapením pro ranch. Chtěli jsemejia naplánovali sijejí koupi, ale potom byla naednou zadána někomu jinému, tak jsme si to rozmysleli. A včera procházela Lucka Bazoš a našla tu samou kobylku k prodeji. Neváhali jsme,vytočili číslo no a výsledkem bylo, že máme na dvoře přepravník. Šestiletá arabská kobylka Al Nishetti je bílá silná kobylka obrovského vzrůstu. Není čistokrevná arabka, pravděpodobně babička nebo dědeček kobylky byly plemene Achaltekinský kůň a vznikla zajímavá kombinace. Kobyla naštěstí nemá kvůli tomu křížení žádné poděděné genetické vady, jenom má takovou cremello - bío vyblitou barvu a je o hodně větší, než klasický arab.... :D Ale mi ji mlujeme tak jako každý arabský klenot tady u nás. Přecijeno je arab plemeno, na které se specializujeme nejvíc... :)

Největší radost má z Nishy samozřejmě Samantha, která je po Karče a Kylie největší arabofil... :D Už se těší na přirozenou komunikaci mezi ní a Nishou. Samozřejmě hned druhý den Samantha neváhala a vzala si Nishu pod sedlo na vyjížďku. Je to samozřejmě dost odvážý či, když koylku nezná a ani není rozkoukaná, ale což... :) Zvládly to krásně a užily si dokonalou vyjížďku.. :)

A co říká Samantha novém koníkovi? :)
Co jsem stihla poznat z povahy Nishy za těch pár hodin, co jsem seděla na jejím hřbetě je, že je to kobylka, která bez problému poslouchá přísného jezdce, ale musítejí nejdřív ukázat, kdo je pánem, jinak dělá kravinky. Ze začátku se semnou hodně přetahovala o otěže a vykopávala i zkroku. a se ale docela zklidnila a parkrát jsme si i zacválaly. Cval má takoveJ....:D Zajímavej. Dělá krátký cvalový skoky, ale hrozně zvedá nohy, takže too tak poskakuje a hodně houpe, ale je to fajn, je pohodlná a obrovská :D Ale budu si s ní nejspíš rozumět a cítím z ní nadání pro skoky a vytrvalost :)

Já su tak nemožná...

18. února 2012 v 11:22 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Stává se vám někdy, že máte čas a chce se vám psát, ale na druhou stranu chcete využít ten čas který máte k užitečnějším věcem a psát se vám vlastně nechce??
Né to se asi mže stát jenom mě. Co bych za to dala, kdybych chtěla pořád jenom psát a fotit a všechno... Ale já jsem líná už jenom stáhnout a zmenšit ty fotky a vy pak ani nevíte, jaké jsou tu na ranchi novinky a podobně.
Moc se tedy omlouvám opět a vím, že už je to otravný, ale nekomentim anepíšu. Dnes bych to chtěla napravit, takže oběhnu každého a přidám koment ke třem článkům a doufám, že vy byste se za oplátku mohli stavit tady a ukomentit ty články, které snad za dnešek stvořím...

Ani jsem nenapsala o Vánočním koníkovi, konících, které očekáváme nebo o nejčerstvějším přírůstku a možné nabídce..
U nás ve městě se ocity collecty 2011 ta jsem se chtěla zeptat, jestli by někdo nechtě koníka koupit a doplatit mi ho na CLS, ale bylo by to závazný, protože kdyby se vám pak nelíbil nebo něco, přišla bych o peníze, což si v mojí situaci nedokážu představit... :(

Pfrrr a taky se chci zeptat, jestli by někdo neměl zájem o náušnice, který vyrábim. Když vám je nafotim, tak jestli byste si někdo nechtěli na CLS koupit.
Ale teď už kecám, čeká mě hodně práce s CLS a s dneškem... Chci napsat miliooon článků! :DDD

Romance

4. února 2012 v 15:59 | Karča88 |  SCHLEICH

Jméno:

Jméno koně: Romance
Výslovnost: Roménc
Showname koně: Romance
Oficiální jméno koně: La Romance de La Fey
Původ jména: insirace z písničky od Lady Gaga Bad Romance
Překlad jména: ---
Přezdívky: Romča, Romi

Informace:

Plemenno: Andaluský kůň
Zbarvení: bělouš
Stabilita: 8/10
Stav koně: 9/10
Navšívil místa: Jizerské hory
Vzácnost koně:
Zaměření: výstavy, chov, drezura
Majitel:RH
Ošetřovatel: Feya

Genetika:


Pohlaví: klisna
Věk: 9 let
Rodiče:
Matka:
Otec:
Sourozenci:
Potomci: RH Fire Martini
Rodokmen:

Výhry:

O koni:

Romča se narodila vItálii, slavnému cvičiteli koní na Appassionatu. Takže základní výcvik provedli, i obsednutí jenže pak se zalíbila jedné jezdkyni, která byla v Itálii se svými dvěma koňmi na stáži. A Maya si přála si ji koupit, protože měla Romča úžasné drezurní zákady a Maya se zkrátka naprosto zamilovala do jejích ladných chodů a dlouhé, plavé hřívy. Maya začátkem léta přijela zpět domů do Irska s nečekaným novým přírůstkem. Avšk přišlo na nečekané rodinné i manželské potíže. Maya byla nucena přestěhovat se do Česka, se svým majetkem i koňmi. Nastal však zvrat. Mayin manžel se totiž začal s Mayu soudit a než aby Maa dala dva své koně, se kterými vyrostla, dala manželovi Romance a vekeré svoje peníze. Po rozvodu a soudu Mayin manžel onemocněl a neježděnou, netrénovanou andaluskou klinu Romace, kterou získal jen z trucu prodal, aby měl na léčbu. Romance však byla jedním z mála koní, kterých se štěstí drželo pevně až do konce. Po několika dnech, kdy byla Romance nabízena v různých katalozích, se v telefonu ozval příjemný ženský hlas. Neznámá žena chtěla vidět Romanci naživo. Hned, jak to šlo, Romance odjížděla luxusním přepravníkem do výborné stáje. Nová majitelka, milá usměvavá žena si Romču okamžtě vyzkoušela pd sedlem. Klisna přesně vyhovovala jejím ideálům, takže po někoik dalších leh zůstala v Irské stáji, kterou reprezentovala ve výstavách a drezurních soutěžích stupně S. Její zlatoplavá hříva byla časem nepostradatelnou ilustrací časopisů i na titulních stránách. Jednoho deštivého dne se stala nehezká událost. Irskou stáj postihl požár. Mnoho koní uniklo před plameny útěkem na zelené irské pláně. Romča se svým štěstím pár dní prožila ve volnosti v malém stádečku koní, kteří unikly z hořící stáje. A jak se přes oceán dostala tahle kobylka k nám? Domníváme se, že ji muselo postihnout ono slavné Irské štěstí. Protože se zvědavá klisnička vydala na výlet do přístavu a nepozorvaně nastoupila na loď, kde ji omyem zavřeli. Když pak v Evropském přístavu loď vykládali, naši hladem skoro mrtvou kobylku, kterou naštěstí dali brzy dohromady. V Irské stáji si mysleli, že Romaci pohltily plameny a že nestihla utéct. Ale Romance utíkala, utíkala už skoropořád. Jakmile znovu nabrala síly, vydala se přes lesy na cesty, až se dostala až do české republiky na hranice, kde jse si onoho "koňského ducha" všmli. Její bílá srst byla tehdy přesnou kopií lesního porostu, kvůli několikacentimerové vrstvě nčištěné špíny. Kobylku zpozorovalo hned někoil lidí v Německu i na hranicích Česka. Romance si však na osamocený život v divočeně zvykla a nikomu se ji nepodařilo odhcytit. Až dorazila do oblasti Ústeckého kraje. Stáje poblíž se rozhodli společně spojit síly a kobylku odchytit. Přidali se i členi z oboru ochrany životního prostředí, jelikož se jim před očima pohyboval velice zajímavý článek o chovu koní. Náš ranch,pecializovaný napřirozenou komunikai hrál v tomto velkou roli a nakonec se podařio ke klisě přiblížit a bezpečně ji uspt a dopravit k ná na ranch, kde se podrobila veterinární prohlídce a přivykání na člověka. Zůstala u nás asi dva roky, jelikož se nikdo nehlási o její vastnictví. A když potom přijeli majitelé z Irska a viděli svoji kobylku šťastnou a zvyklou na prostředí, řekli si, že už jí nebudou zase přvážet a že ji u nás nechají. Jsme jim velmi vděni že máme tedy dodnes tuhle výjmečnou kobyku u nás v chovu andalusanů
Fotogalerie: