CHAT RANCHE HVĚZDOVEC:

Czech Collectors Association schleich horses!

!!!PROBÍHÁ REKONSTRUKCE WEBU!!!

Leden 2012

Nyls

29. ledna 2012 v 15:57 | Karča88 |  Reportáže
Napat o NYLS nebude vůbec jednoduché, protože vyjádřit to, na to nestačí slova českých slovníků, ani anglické wikipedie (hih :D)
Jelikož jsem neměla nic hotové, ráno jsem vstala, sbalila koně udělala lístečky a vytiskl si mapu. Samozřejmě, že mapa byla špatná, akže jsme přijeli pozdě. Ba, nepřijeli vůbec. U Letňanského výstaviště nás musel taťka Domči (Koníka) odvézt do Ojai klubu.
Klub mi přiše velký, malý a útulný zároveˇ, nevím čím to je. Každopádně nebylo nás tm moc, což bylobezva, ale nelze nevytknout postavení ringů proti oknu. Špatné na focení a i hodnocení, protože koníci nebyli vidět ve své plné kráse. No závist těm, kdo si jej dobře postavil.

Jsem ráda, že jsem se se spoustou lidí potkala/poznala Například Naervon, Lin, liška, vivi, bebetka, Elen, Steeple, Pompin, kiki-tysa, Jana Š. D Phar Lap, Anitka skvělé pořadatelky a taky Koník, která nám zabrala krásný stůl.. :D

No, brala jsem šest koníků, z nichž se mi neumístil nikdo, jen moje repaint hříbátko na 5. místě - New Orleans. A nu což, na CLS by to mohlo být lepší! :)

Rozhodně to byl zážitek, přivezla jsem si od Domči krásné dárky a tak, mám zkrátka radost! :)
Fotky rozhodně doplním, až je stáhnu. Viděl jsem tolik úžasných koní, že si je ani nevybavím... Zvlášť miluju Baktérii, Gohárka a pod. ale teď už žvatlám! :) No a na CLS se moc těším, samozřejmě! Tam to beru soutěžně! x)

Přeměna našeho ranche!

29. ledna 2012 v 11:30 | Karča88 |  Web ranche
Takže, napsat tenhle článek je pro mě nepředstavitelně těžké, ale dopěla jsem k názoru, že musím.
Nevím nevím, zdali je tohle pro vás dobrá zpráva nebo ne, ale chci dospět k přeměně ranche.

Hodně jsemv poslední době přemýšlela. Potkalo mě pár docela hnusných, životních zkušeností a prola jsem spoustou "krizí"... Největší a nejtěší byla asi událost s ježděním a vlastním koněm, kdy mi ho zakázal kamarádčin otec a moje matka se za mě nepostavila a dělala si pouze legraci z toho, že nám umřel kocour. V mém zkutečnm žiotě s ježděním by mělo dojít k velkým změnám, dosud jsem dost trpěla, tak uidím, co přjde dál. Ale ostatně - pochybuji, že se to obrátí k lepšímu.

Chtěla jsem skončit s ranchem. Ano, popravdě chtěla a možná stále chci, nevím. Asi je to tím, že sem skoro nikdo nechodí, nevypadá to tu k světu a nemám z toho radost. Koně a sbírání miluju, ale ten web. Snažím se napsat dlouhý článek, krásný, promakaný...a dva komentáře, z nchž v jednom je smajlík a v druhém "hezké"...mě nějak nenaplňuje.
Mohla zato možná také stále nedokončená rekonstrukce, co já vím, zkrátka ranch nemám přispůoben ku obrazu svému a to možná zapřičiňuje nechuť psát. I když, když vím, že nepíšu pro nikoho, taky mě to nebaví. Samozřejmě děkuji lidem, o sem chodí, i když já k nim nějak chodit nezvládám. Například Rita, Mišule, kiiki, Koník, Naervon, Carolee (jsem mo ráda, že se vrátila <3) samozřejmě i liška a ostatní A nebo Moni, se kterou si píšu čato na FB...Vám tímto moc děkuji, že jste stále při mě. Vím, že tu stále mám svůj kruh, svou partu pravých přátel! :)

Samozřejmě že včerejší Nyls mnou také hnula, ale článek, giga-dlouhý článek, hodlám samozřejmě napat později s fotkami!:)

No, nakonec se tento článek nepodobá ani z padésáti procent tomu, co jsem chtěla napsat ale fajn, to co jsem chtěla zmínit jsem snad zmínila.

Vyplývá z toho toto:
Čas teď snad bude. Vzhledem k tomu, že mám vlastní notebook, můžu být na PC i po osmé hodině večerní, což na otcově nelze. Takže když budu mít chuť psát, snad mi nic nezabrání.
Chci si uděla tseznámek nejvěrnějších lidiček, a těch které mám ráda, ae nebyli u mě tak půl roku, př: Steeple, Moni...:D
A k nim chodit a komentovat. U Domči - Koník bych chtěla docílit toho, že žádný její článek se už neobejde bez mého komentáře, krom stupidních bleskovek, kterénikdy numím vyplnit, protože jsou těžké.. :DDD (To jsem si nemohla odpustit)
No, každopdně než ranch rozjedu a překonám roční článkovou hranici 362,což je fakt málo... :D No není, fajn.. :D
Tak si chci přeměnit ranch ku obrazu vému, protřídit, vytvořit stálý design, na který nikdo nezapomene a já se na něj budu ráda dívat. No a taky chci vytvořit všechny profily pro koníky, a rubriky a podobně, do kterých budu ráda psát..
Jestli mě chete, což v momentální mojí euforii bude asi dost těžké.

Každopádně nevíím, co semnou je. Jsem nešťastná kvůli koním, rodině... ale mám radost ze psaní, z ranche, z rozepsaných povídek a i z toho, že vlastně nevím, co teď píšu, protože mi na displej svítí sluníčko... :)
Tak jo, no, rekonstukce nechť započne a čest mě, protože vím, že se u toho pořádně zapotím...:)

Mám vás ráda! <3

Nemám čas... :(

28. ledna 2012 v 18:43 | carolin-a
Promiňte, ale vůbec teď nestíhám..... tak nemůžu ani psát...omlouvám se...

Video s klusajícím koněm

15. ledna 2012 v 20:17 | Karča88 |  Videa
A prej že zrcadlovky nemají obvykle dobré video!!!
Zrzína je asi génius, protože točí HD..:D Teda, moje první video je podle mě skoro dokonalé. Teda nemám filmařské podmínky, takže tam je všehchno, šum, dech....a podobně...:D
Ale ten krasavec, kterej je uplně sám ve výběhu a je z toho dost na nevy to všechno vyrovnává!


Snad se líbilo! :)

Básnička Den a Noc

15. ledna 2012 v 19:43 | Karča88 |  Povídky
Ahoj, rozhodla jsem se zveřejnit něco co se netýká přímo koní... :)
Je to básnička, kterou jsem složila, tak snad se vám bude líbit! :)

DEN A NOC
Pozval Den k sobě Noc,
hádali se, kdo má větší moc.
Den pravil: Já dávám šanci žít, jíst a pít.
Noc pravila: Já dávám možnost snít, odpočívata bdít.
Ty dáváš zrady, smutek a strach.
Jsi životní vrah.
To já jsem mocnější!
Den odpověděl: To já jsem větší moci, ty dáváš bezesné noci.
Trápení a přemýšlení,
celé noci v utrpení.
Argumentů měli hodně,
skončili však nerozhodně.
Proto pozvali si sourozence,
Noc Měsíce a Den Slunce.
Slunce řeklo, že dává světlo v den,
Měsíc zas že v noc.
Že nejde porovnat jejich moc,
že každý je pánem svojí říše,
pak vrátili se do nebeské výše


Novinky!!! NYLS

14. ledna 2012 v 10:28 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj! :) Mám pár novinek, nebo spíš jednu? :)
V prvé řadě se vám chci omluvit, že buď nepíšu, nebo se omlouvám že nepíšu, což prostě nefunguje... :(
Snad se mi bude dařit psát víc! I když sem skoro nikdo nechodí a je to vidět i na návštěvnosti... Ale to je asi moje chyba... Nemám ča ani moc chodit k vám..:(

leta nejlepší zpráva je, že jedu n NYLS!!! Teda, pokud mi Phárinkas Anitkou odepíší, že je ještě místo... :)
NYLS neberu jako soutěž ale spíš jako... takové shledání s váma, kdo tam jedete.. :) Ale pracuji na scénce... :) A pár koníčků taky vezmu:)

JJJůůůů, doufám, že se na mě těšíte aspoň z poloviny tak, jako já na vás! :)))))
A promiňte krátký článek, ale na novém notebooku nemám zatím žádné fotky, nemám tu zatím nic.. :)

Promiňte, že nepíšu

7. ledna 2012 v 9:57 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahojky, moc se omlouvám, že nepíšu.
Al, sešlo se mi doslova moc věcí najenou takže teď obvykle přijdu ze školy,zalezu dopostele a na novym noťasu koukám na seriál Pretty little liars, kterým jsem objevila. :D A nebo se učím, co myslíte.. :D

Včera jsem byla pomhat na kroužku a trenérčiným foťákem natáčela rok a půl leté hříě,jak běhalo klusem na lonži a pak jak cválalo a skákalo přes papírovou kládu. Je to kabardinský kůň a je vážně geniální, protože se se skoro vůbec nebojí a už cválá a krásně plynule skáče přes menší "kavalety".

Velmi mě mrzí, že nenapadl zatím žádný sníha že jsem tedy se ZRZKOU nemohla jít fotit "její první sněhovky"...Ale snad se ještě dčkám. To, co tu občas spadne hnd roztaje. :/

A zítra jedu na vyjížďku a dnes má bratr maturitní ples, takže to bude velice....zajímavý... :DDD

Co se týče koníků a sbírání, moc se těším na CLS a už se pomaluzačínám rozmýšlet, kdo pojede. Co se scénkami a tak. A taky že by mohli přijet noví přírůstci,ale uvidíme! :D

Každopádně jeden mám jistý na 90 %...

Jinak hodlám dnes, nebo zítra nebo prostě - v nejbližší době probrat rozepsaé a dokončit rozdělané články a pozveřejńovat je. :)

Tak ahoj! :)

Ponovoroční večer

1. ledna 2012 v 20:00 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Tak jako proběhlo Ponovoroční ráno a odpoledne, tak i večer. Vzhledem k tomu, že ráno všichni uklízeli a připravovali ranch na "nový rok", večer měli všichni čas. Nejdříve jsme si osedlali koně.
Emily Blueberryho, Andi Sata, já Parču, Kylie Justu a Gracie Blizze. Šli jsme na malou procházku do lesíka a povídali si a smáli se. Jen Andi měla trošku problémy se Satem, protože v chumlu koní se mu chtělo závodit a tak se čas od času rotryskl po louce a Ani měla co dělat, aby ho zastavila. Očividně to Sata bavilo, protože pstatní koně vždycky poslušně zůstávali za ním, tak nabyl dojmu, že je první a vyhrává, tak to dělal celou dobu. Pak, abychom mu udělli radost jsme nacválali na poli všichni. Pole nebylo rozbředlé, ani rozčvachtané nebo stuhlé. Zkrátka něco mezi, takže se běželo měkce a krásně. Jen hlína od kopyt odlétávala ve velkém stylu. Justa předvedla svůj rychlý, pouštní trysk a skoro se Satovi vyrovnala, ale trénovaný dostihák měl na kratší trati zkrátka navrch. Cestou zpátky jsme potkali rodinu s dětmi na procházce, a chtěli si pohladit koně, tak jsme je nechali, až na Sata, ten chtěl stále běhat a Andi se bála aby dětem neublížil, tak si cválala sem a tam a děti brzo raději koukaly na běžícího, krásného koně než aby hladily "beránky"... Vrátili jsme se brzy a zasedly do galerie haly se zákusky, které zbyly ze včerejší oslavy. Pak jsme se střídaly v předvádění kousků v hale s našimi koňskými miláčky.

Kylie samozřejmě vzala navolno Elsu a Justu a nechala je skákat ve volnosti. Elsa je mladá, takže běhá ještě docela nesouměrně, ale když i najde rytmus, tak má vážně nádhernej cval. Andi s Parčou předvedly klasickou skokovou práci, tak jako Gracie, ale ta si vyhrála spíš s kavaletami. Já nedělala nic, protože jsem byla líná. :D A Emily s Berrym si z kýblů na vodu postaviyl barely a předvedly menší barrel racing. Pak jsme fotily blbosti, ksichtění a tak.. :D Holky, no.. :D Ale byla tma, takže fotky se vůbec nepovedly a ty ksichtěné sem dávat nebudu.. :D A ještě jsme zkoušely se Satem a s Parčou něco z voltiže, protože jsou skoro stejně vysocí a i rychlí (pokud má Sato náladu poslouchat)... Takže jsme dělaly růtzné blbosti, no. Třeba že dvě holky seděly na koních a držely za ruku jednu, která visela mezi koňmi a pak se naklusalo a nacválalo. Závodilo se, kdo vydrží nejdýl a vyhrála samozřejěm Gracie, protože je lehká a holyk pak i míň bolely ruce.
Koně z toho pak ale byli nesví a tak jsme je uklidily do stájí.
Kůlnička také přestala trošku páchnout a tak jsme si pak v klubovně pustily film a povídaly si o následujícím roce, o rozpočtu, čeho chceme dosáhnout, na co si ušetříme a podobně.. :)

Moc hezký Ponovoroční večer!

loňská lednová fotka

Moje grafická kresba

1. ledna 2012 v 13:39 | Karča88 |  Grafika
Tak se vám du pochlubit s mojí grafickou kresbou, tentokrát na ní má být... no hádejte... :DDD Snad t o pujde poznat.. :) A snad se líbí, pochopte, že kreslení je těžký a že to sou moje první pokusy... :D
Ale asi ze mě bude impresionista.. :DD
Aby to nebylo tak "všední", zprůhlednila jsem to.. :DPonovoroční ráno

1. ledna 2012 v 12:44 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Kokrhání kohouta mě jemně vytrhlo ze spánku. V mysli jsem otevřela oči a představila si, jak vstávám z postele a vklouzám do kabátu, který si silně přitisknu rukama k tělu, dívám se z okna a vidím čistě bílý sněhový poprašek. Koutky úst mi jemně cuknou k úsměvu. Otevřu dveře a vyběhnu ven, Ostrý svěží vzduch mě praští do nosu a já se několikrát nadechnu. Nádech...výdech...nádech...výdech... Rychlými krůčky mířím k dlouhé kamené budově naproti domku. Řehtání a frkání je čím dál blíž. S vrznutím otevírám vrata stáje a vkráčím dovnitř. Vůně koní a sena okamžitě zmámí mé smysly. Koně zvedají hlavu a mrkají na mě. Když jen stojím a usmívám se, přestane je to počínání bavit a vrací se zase ke své činnosti - pomalu žvýkají chomáčky sena. Už mi není zima, tak si přestávám objímat trup rukamaa pouštím ej volně podél těla. Vyhřátá stáj přesně vyhovuje mým požadavkům. Mířím na konec uličky abych se zastavila u svojí kobylky, kterou jemně hladím po nose a ona na mě roztomile koukáa oždibuje moji bundu...

"Karči!" ozvalo se a tentokrát už jsem otevřela oči skutečně. "Moment!" odpověděla jsem, vytáhla ze skříně rajtky, triko a další oblečení a celé jsem to dovršila kabátem. Teprve pak jsem vyběhla ven. Žádný sníh, žádný svěží vzduch. V nose mi učpěl štiplavý zápach kouře. "Co to..." vyhrkla jsem skoro neslyšně. Nevěděla jsem, jestli se mám spíš vztekat, nebo brečet. Z kůlničky stoupal šedý dým, který zapáchal a ze stájí se ozývalo nespokojené a nesouhlasné řehtání. Kylie okamžitě předešla moji otázku odpovědí. " Kromě těch poházených petard po celém dvorku a k smrti vyděšených koní mám podezření, že nám do kůlny vletěla petarda a bouchla tam. Ale nebude to ta klasická, nýbrž nějaká ručně vyrobená, protože jak se zdá, pokud s tím namířili na oblohu, určitě jim to vybočilo z trasy a směs bouchla u nás v kůlničce, tam kde jsou veškeré stroje a nářadí."
"Je to jedovatý?" zašeptala jsem. "Ne, ale volali jsme hasičům, ale řekli nám, že mají moc práce, ale že se sem staví. Prej je to jenom nějaká hnusná směs v malym množství, takže to jedovatý zas tolik není. Ale musí se to dlouho větrat." odpověděla Kylie. "Bezva. Co koně?" zněla má další otázka. "No, mají strach, ale nic se jim snad nestalo. Máme neuvěřitelné štěstí, že to nevletělo do stájí." snažila se mě uklidnit. "No ovšem...To je....bezva." Kylie se jen povzbudivě usmála a podala mi koště. Zametly jsme dvůr od použitých petard a pak jsme s Andi, Kyl, Emily a i Grace prošly jako četa výběhy a odstarnily bouchlé petardy i odtamtud, aby se koně náhodou nedivili, co to tam je, nezačali odpadky žužlat a něčím se neotrávili. Když bylo skoro všechno hotovo, Andi se vzdálila, aby udělala 1. novoroční oběd, jako každý rok a po uklizení celého areálu se všichni najedli něčeho extrémně nezdravého, ale dobrého.

(Jak se vám líbil článek? :) Mám udělat o Ponovoroční odpoledné nebo Ponovoroční večer?)

Fotka z minulého roku, aneb Fire Martiniho hrátky.. :D

Šťastný nový rok ještě jednou! :)

1. ledna 2012 v 0:00 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Náš ranch slavil sice trošku omezeně, protože koníci moc nemusejí petardy, ale sousedi vážěn žijou na plný pecky!
Tak krásnej, šťastnej novej rok.. :)
:DDDDD Fííha, já mám bezva náladu, doufám, že všechny články v tomhle roce (jooo, tohle je první "letošní" článek!) budou mít tu samou dávku nepředstíraného optimismu! :DD

Š Ť A S T N Ý - N O V Ý - R O K

http://2.bp.blogspot.com/_162jLa8kOgs/TQHGSDpoSpI/AAAAAAAAA5s/kZKXUKUV5f0/s1600/Happy-New-Year.jpg
ZDROJ: google. cz