CHAT RANCHE HVĚZDOVEC:

Czech Collectors Association schleich horses!

!!!PROBÍHÁ REKONSTRUKCE WEBU!!!

Listopad 2011

RH a PROSINEC - články a informace

30. listopadu 2011 v 17:56 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, tady máte jakýsi přehled prosincových článků a o tom, co se bude dít s Karčou a ranchem v prosinci.. :D

° Co se bude dít?

Obecně
Zejména jsem pojala prosinec jako měsíc, který bych si chtěla opravdu užít ve smyslu osobním i rancherském.. :) Ranchi bych se chtěla věnovat naplno. Mám přednastaveno 17 článků, jejichž seznam najdete níže.. :)
Začátkem prosince bych se chtěla zaměřit ještě na nějaké menší přednastavování, dokupování vánočních dárků a podobně. Na Mikuláše pak každoroční focení koníků při svíčkách a před Mikulášem také každorořní výlet do OBI na nakupování Vánoční výzdoby.. :) Desátého prosince mám NAROZENINY! Takže jdu s kamarádkami do cukrárny a asi si uspořádám malou oslavu na ranchi.. :) Pak samozřejěm psaní na ranch, Vánoční koncerty, 16. bych měla jet do německých Drážďan.. No a pak florbalový turnaj, Vánoce, prázdniny.... Ach jak já se těším... :)

S Ranchem a Koňmi
Samozřejmě kromě přednastavování článků a focení koníků... Zrzka už se těší na svůj první sníh! a já taky.. Samozřejmě pozveme na ranch veterináře na každoroční zimní kontrolu a ošetření a pak musíme zazimovat areál a veškeré všechno připravit na zimu. Doufáme, že k nám přijede alespoň jeden nový přírůstek, ale moc si od toho neslibujeme... :)

ČLÁNKY
Čekám, že když budu já chodit k vám, budete vy chodit ke mně a psát řádné komentáře. Pokud budete v pokušení napsat třeba "hezký, gratuluju" - nebo podobné typy komentářů, raději nekomentujte. Tuhle denní hudbu si alesoň v prosinci nepřeju.. :) Spolehám, že mi uděláte radost a snad já i vám, mými komentáři a články.. :)


Tak a tady už je slíbený seznam článků:

1. prosinec -
2. prosinec -
3. prosinec -
4. prosinec -
5. prosinec -
6. prosinec -
7. prosinec -
8. prosinec -
9. prosinec -
10. prosinec -
NAROZENINY!
11. prosinec -
12. prosinec -
13. prosinec -
14. prosinec -
15. prosinec -
16. prosinec -
17. prosinec -
18. prosinec -

- Toto je prozatimní přehled přednastavených článků, bude jich snad i víc.. :)
Ajajaj..

27. listopadu 2011 v 11:26 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, jsem tu na skok, milá "maminka" si totiž usmyslela, že mi vyhází všechny věci na vyrábění pro SCH a všechno, co jsem měla pečlivě roztříděné v krabicích a uklizené na balkóně naházela do jednoho pytle "MARIUS PEDERSEN" - jestli znáte takovéty velké hnusné bílé pytle..

No já myslela, že budu brečet... :'( Nakonec jsem ji ukecala, aby to nechala bejt, že si to udělám, ale když jsem se tím pak probírala, našla jsem roztrhané uzdečky, sedla, bandáže - všecno co jsem měla pracně vyrobené nebo koupené od vás na CLS... :( Bože, já jsem tak smutná..

Nevím, proč mi všechno vždycky matka zničí, ach jak já ji nesnáším.. :'( (a nehodlám poslouchat kecy jako že je to maminka a že bych to neměla říkat a blablabla - nevíte, jaká je..)

No, ale asi udělám takovou změnu, abych si víc užila vánoční atmosféru, asi budu vyrábět dárky pro koníky.. Loni jsem z toho měla strašně super pocit.. :) Takže to bude fajn. Asi né pro všechny, ale udělám to tak, jakože já pro mé oblíbené koníky a pak pesonál pro své a taky tak nějak mezi sebou.. :D
Složité,a le pak všechno nafotím a podobně, tak se těšte.. No a teď mizím... :D
Páá!

Musím douklidit ty věci.. :'(


Co byste chtěli v prosinci za články? :)

26. listopadu 2011 v 19:27 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Tak, co byste na prosinec chtěli za články, mimo těch, co už jsou přednastavené, ty budete muset "přetrpět"

1) Fotky
2) Fotopříběhy
3) Psanné povídky
4) povídka na díly
5) Recenze na knížky/ filmy
6) profily koní
7) fotky z internetu
8) hodnocení modelů
+ něco jiného (napište co)

Tak, co komentářů piště číslování věcí ze seznamu výše.. a samozřejmě připište jakékoliv nápady.. :)


Moje přítomná nepřítomnost...

24. listopadu 2011 v 16:47 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahojky, chtěla bych vám teď malinko objasnit, jak je to s tou mojí stále přítomnější nepřítomností.. :D Přednastavila jsem na rposinec 16 článků a myslím si, že ještě nějaké zvládnu, plus budu v prosinci určitě psát.. hodlám si užít jeden měsíc ranchaření na plnou páru, protože díky škole a kroužkům na to vůbec nemám čas...

Dnes jsem koupila dárek k Vánocům otci, pro matku mám jenom přívěšek, ale já ještě snad něco vymyslím.. A pro "kamarádky" už mám všecko..

Teď vy, rozhodla jsem se, že kdo bude na CLS, dárek mu dám tam, protože pošta je nespolehlivá a tam vám to budu moct dát osobně.. :)

Tak a teď ještě oběhat všecko ostatní....

Včera v Práze.. :)

20. listopadu 2011 v 13:05 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahojky, musím se vám pochlubit s novinkama. Včera byl fakt super den. :) Jeli jsme s mamkou do Prahy, bráška s otcem odešli koupit zase nějaký hudební nástroj, jak bývá zvykem a my šly nakupovat. Už půl roku jsem si prakticky nic nekoupila, tak jsem si udělala radost. V Luxoru, vknihkupectví jsem si koupila VZPOURU, druhý díl série SMEČKA, a rozečetla to. Vlky miluju a zatím mi to připadá fajn. Pak jsem si koupila něco k vánocům, respektiv voňavku Avril Lavigne Forbidden Rose, voňavky sbírám. :D A tahle voní vážně krásně.. :)
V New Yorkeru sjem si pak koupila dvě trika, čelenku a halenku. Opravdu jsem měla celkem radost.
Večer jsem pak se spolužačkou šla na premiéru Rozbřesku u nás ve městě...
Bylo to vážně úžasn, musím říct, že nejvíc se mi ale asi líbil záběr, kdy to bylo jakoby Jackobovi myšlenky, když byl vlk a běžel tím lesem.. :) Musím říct, že trochu mi to zkazil nedostatek jídla (žádný popcorn, nic!) a hlasitej film... Ale soundtrack byl úžasný a celkově byl film krásný, na druhou část se těším moc... :)
Tak, a přednastavuju člányk na prosinec, doufám, že sem budete chodit a komentovat. Článků je už dvanáct. A snad se mi podaří i dodělat nějak tu rekonstrukci, profily a tak hlavně.. :)


Dilema mezi dvěma mými blogy...

17. listopadu 2011 v 16:03 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahojky lidičky, zažívám dilema mezi dvěma blogy. Tenhle miluju a mám fo fakticky dlouho..
Na prosinec jsem zatím přednastavila 8 článků..

Ale druhý blog, tam píšu svoje povídky, svoji veškerou tvorbu, fotky atd..

Oba blogy miluju, ale nevím, musím se prostě rozhodnout asi tak nějak pro jeden..

Pokud bych si měla vybrat oba, počítejte s tím, že bych s tamtoho blogu kopírovala třeba povídky a tak, tímpádem bych mohla jakoby psát na oba, ale rozhodně v tamtom chci pokračovat, prootže je to moje větší budoucnost než tohle...

Tak co, byli by jste ochotní snést zkopírované povídky, které by se nemusely nutně týkat koní?

AJ TA "REKONSTRUKCE"

16. listopadu 2011 v 18:20 | carolin-a |  Web ranche
Promiňte, promiťe,ale probíhá rekonstrukce, takže kdyby se blog rozhazoval, tak odpusťte!

Šťastný den??

15. listopadu 2011 v 17:22 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Šťastný den?? - no jak se to vezme..

Ráno sjem byla u zubaře a jelikož jsem nastydlá a zítra mám jít jezdit, tak sjem jela domů...
V 9:18 jsem přijela od zubaře. Měli tam docela zpoždění, jelikož jsme byli objednani na 8. no a v 9:20 přijela "Severní polární záře" alias Northern Lights od Naervon (které moc děkujeme).
Je to náš první PS na ranchi, takže jsme to pojali jako takový vánoční dáreček pro ranch.
Haltery samozřejmě pro všechny stablíky, jsou dokonalé!
No, takže pak jsem zasedla k PC, koukala na STMÍVÁNÍ a udělala CM koníka.
Ti kteří tyhle člányk nečtou koníka uvidí až v zvláštním článku, který mu bude určen. No,a le pro kontrolu, že vy, moji věrní, opravdu čtete mé deníčky, napište do komentu tři smajlíky za sebou.
A jiank tady je pro vás moje CM:Mě se teda líbí moc, zvláště ocáásek!! :*

A pak jsem se musela učit a hrát na klavír, denní kolotoč stresu..
Ale co myslíte, byl to šťastný den?? :)

*O Šáně*

14. listopadu 2011 v 19:01 | Kylie |  Deníček jezdců
Ahoj, tady Kylie, hlásím se vám se zápisem z deníčku....
Tento článeček si neodpustím.. :D Začla jsem totiž s obsedáním El Shantal Shaniry, totiž "Šáňa" nebo "Elsa"...
13. října k nám přijela a já s ní ihned začala pracovat.
Sílu její povahy, učenlivosti a jejímu temperamentu jsem nevěřila, ale dokázala mi to ihned 1. den. Po tom, co se nechala vyvést z přepravníku se na ni nedalo sáhnout a ani se k ní přiblížit. Po dvou hodinách se nám podařilo dostat ji do kruhovky a tam jsem se snažila k ní přiblížit. Nakonec jsem si tedy sedla na ohradník kruhovky a seděla tam a četla si magazín o koních a po očku sledovala Šáňu klusající kolem. Když se dlouho nic nedělo, pochopila jsem, oč jí jde. Byla to hra, věděla jsem, že si nezískám její důvěru jen tak. že to chce čas a sílu, no a tak jsem došla pro pytel jablek a zaujala na ohradníku tu samou pozici a postupně jedla jablka. :D Občas jsem zahlédla, jak se Šáňa po očku dívá po jablkách. Za neuvěřitelnou hodin a půl se zastavila veprostřed kruhovky a pomalu šla ke mě. Byla v tu chvíli tak roztomilá!! Stoupla si tak metr odemě a natáhla hlavu k mé ruce, postupně si ji očichala a pak si opatrně vzala jablko. Ruku jsem k ní pomalu natahovala a když jsem se nakonec dotkla jejího krku, divoce zaržála a rozcváalla se kolem, vyhazovala a vzpínala se a jednou, když kopla do ohradníku, ztratila jsem rovnováhu a spadla do písku. Dlaší můj pokus byl dost úspěšný, spolu se senem a několka žlaby vody jsem do kruhovky dostala i Justu. Ze začátku se Šáňa samozřejmě snažila o získání dominantního postavení, ale Justa si to nenechala líbit. Docela jsem se tomu musela zasmát. Pokopaly se, pohryzaly se, ale pak jsem je tam nechala do rána. Pošklebovaly po sobě celou noc, ale ráno jsem je našla ležet vedle sebe na seně a spokojeně odfrkovat. Tahle zkušenost hrozěn pomohla Šáně při aklimatizaci. Skamarádit se s Parčou a Midnight už nebyl problém, i když si samozřejmě vybojovala za Justou druhou pozici ve stádečku. První týden se už nechala od nás vodit na ohlávce a vodítku a zkusila jsem s ní i nějaké primitivní kousky v komunikaci,. aučila se to neuvěřitelně rychle a byla hrozně pozorná a poslušná, i když nic neudělala zadarmo. Ke konci prvního týdne Šáňi u nás na ranchi už za mnou klusala po jízdárně kamkoliv jsem běžela. Skákala ve volnosti a zvedala nohy, další týden už běhala na lonži i se sedlem a uzdečkou, ikdyž udidlo se jí moc nelíbilo. Však jsem jí hodně napovídala o tom, že když bude hodná, tak bude jezdit jenom na ohlávce, nebo na vodítku kolem krku. No a takhle jsme si hrály až do půlky listopadu, kdy jsem si na ní poprvé a taky nakrátko sedla. Vyhoupnout se na ni problém nebyl, ale hned po tom začla šílet a i přes maličkej vzrůst se Andi, která mi s obsedáním pomáhala vytrhla a kosila to krz ohradu, kteoru obrovským skokem přeskočila i semnou. Samozřejě, že jsem hend spadla a týden byla v nemocnici. Potom jsme na to šly pomalu. Naučila se to hodně rychle a při příležitosti obsedání se rovnou naučila vzpínání na povel ze sedla. Bohužel má pořád zdravotní potíže, kvůli nezvyku na prostředí, to víte.. žila v Egyptě a teď v zimě tady v Česku..
No, doufám, že to pujde tak těžce i snadno, jako to zatím šlo...

Ach ty Vánoce

13. listopadu 2011 v 18:05 | Karča88
Vánoce mi lezou hlavou už pěkně dlouho.
Když chodím po obchodem, už mi připadá, že hrajou koledy!Ve městech už je rozvěšená Vánoční výzdoba a veškerá ta podzimní atmosféra se pomalu překuluje do ětch Vánoc.

Co vy a dárky? Já už stihla nakoupit skoro všechno pro "kamarádky" ze školy. Ale zbývají mi stále dárky pro rodiče.
A taky pro vás. Několika z vás jsem určitě chtěla něco poslat, ale mám dojem, že se to nepovede.. ://
Peníze, které bych musela využít a nákup věcí na vyrábění a poštovné teď moc potřebuju..

Dárky pro ranch ám už zařízené, z větší části. Letos si navzájem asi koně jezdcům a pod. nic dávat nebudou, všichni přispěli penízkama na společný dárek! :)

A odpusťte mi tento článek, vím, nemá hlavu ani patu, to teď žádný, zkrátka krize nademnou zase vyhrála... :(

Zelený design

13. listopadu 2011 v 11:39 | Karča88 |  Grafika
Takže, vyrobila jsem nový design, jednoduchý, zelený, podle mě pěkný. Nějak se mi zatím nechce tematizovat na zimu, takže je tu moje oblíbená barvička a pěkné, letní fotky.. :) Snad se vám taky líbí, jako mě.. :)


Taková obrovská podpora, fakt díky!

12. listopadu 2011 v 18:21 | Karča88 |  Novinky na ranchi
U minulého článku, v kterém jsem doufala, že mi tak jako dřív, kdy pro mě muj ranch a vy byla jediná podpora mých nervů a jediná ěvc, která mě držela nad vodou pomůžete dostat se na nohy, paradoxem je, že jste mi ty nohy, na kterých jsem pomalu začala vstávat podrazily...

Chci říct, že tenhle článek není míněn proti nikomu konkrétnímu, nýbrž proti celé anší komunitě sběratelů. Jasně, muj ranch není nic oblíbeného a slavného a chodí sem asi tak pět lidí pravidelně, ale troufám si říct, že už jsem tady přes rok a že rozhodně jsem součástí týhle komunity.

Vaše názory vám neberu, a nezlobím se. Alespoň na některé ne. Jsem jenom upřímně zklamaná tím, jak jste mě strhli ještě víc dolů. Prostě jsem čekala víc, čekala jsem, že anpíšete delší komentáře s pozitivníma poznámkama, alespoň takové, jaký píšu já k vám, když je vám špatně a potřebujete podržet. Ale asi jsem se zmílila. Asi jsem většině z vás ukradená a krátkej a jízlivej komentář je pro vás nejjednoduší. Abyste se snažili potěšit vaši kamarádku v nouzi, to je pro vás ztráta času. Předpokládám, že se stejně jen snažíte, abych obratem šla k vám na ranch a vaše statistiky hlásaly o něco větší číslo.

A já si vždycky myslela, že tenhle svět není o číslech, ale o lásce, společených cílech a zájmech a o přátelství, tak jako to bejvalo dřív. Pravda, možná jsem jediná, komu připadá, že tady jde jen o statistiky, počet koní, jejich cen a jejich vzácnost..

Možná vám křivdím, ale tohle chování, které jsem v předcházejících několika řádkách nasmolila tady sleduju už dlouho. Mám pcit, že to, co pro mě bejvalo vším a co jsem považovala za mou velkou součást se tak nějak vytrácí. Ve svojí ralitě si už tak musim hrát na někoho, kym nejsem, ale tady už taky...
Přijde mi, že nejeden z vás si v komentářích hraje na někoho, kym neni, nevyjadřuej svoje pravdivý názory, aby se zavděčil ostatním, a chválí ty, kterým ve skutečnosti buď závidí, nebo se jim směje, nebo cokoliv jiného. Zkrátka a jednoduše, chováte se tak, aby vám to bylo výhodné, ale lžete tím sobě i ostatním...

A upřímně, moc doře vim, kdo si o mě myslí dobré a kdo špatné.
Až tohle budete číst, sami poznáte, jestli je článek míněn proti vám, nebo ne, jen si stačí přiznat, co si o mě a mym názoru myslíte.

A víte co? Zkritizujte to, řekněte mi, že jsem kráva a že si vymejšlim, lžete dál sami sobě..

Geniální nápad. :DD

6. listopadu 2011 v 15:15 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahój!! :D Velice ráda ybch vás něčím (snad) potěšila.. :D
Mám geniální nápad a vnukla mi ho samozřejmě Koník, která o tom asi neví.. :P No četla jsem její článek http://ranch-ss.blog.cz/1111/to-uz-je-listopad (menší reklamička pro tebe, Domí.. :*)

no a.. Zkrátka, jak psala o Vánocích a podoběn, že bude přednastavovat články, zkrátka, plánuji totéž!!!! :D Vím, že tu teď moc nejsem.. :/ Nestíhám a taky mám ten nový blog, který mám asi i raději, než tenhle.. Ale ranchaření nikdy neopustím (snad).... I když nějaké ty depky na mě vždycky lezou, však mě znáte...
Prostě stále mám deprese a nejsem ve svý kůži, nezvládám život, nic.. prostě nemám sílu.. :(

Ale je tu jeden problém, tenhle blog je ošklivý a nepřehledný a zkrátka nevím, jestli to také nepřispívá k tomu, že sem nechodíma nepíšu..

Čili mě napadlo, založit (opět) nový blog a ten už si opravdu udělat podle svých představ, hezky roztříděný a přehledný!!! Všechny články, co hodlám přednastavit (ale ještě je musím napsat, eh..) bych dala tam, jestli mám teda ten blog založit..

Ale tohle rozhodnutí prostě - nemůžu udělat sama!!!

Takže, co si o tom myslíte, zůstat? nebo založit nový blog???