CHAT RANCHE HVĚZDOVEC:

Czech Collectors Association schleich horses!

!!!PROBÍHÁ REKONSTRUKCE WEBU!!!

Duben 2011

Pošuk.. :P

29. dubna 2011 v 20:07 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, píšu zase "poškukovský článek", spíš takové info, bude se vám to zdát velmi pošucké... :D To co vám za chvíli řeknu...

Western set!

25. dubna 2011 v 19:56 | Karča88 |  Dílnička + vybavení ranche
Tak, dneska jsem vyráběla westernový setík! :) Tady máte informace a photky!

Vyráběl: Karča88
Doba výroby: Uzdečka asi kolem půl hodinky, sedlo třičtvrtě hodiny, chrániče nohou deset minut, celkem: hodina a 25 minut
Majitel setu: Lucka rainová
Jak k němu přišel: Dostala ho k narozeninám od ranche
Používá se na kterých koních: Jupiter, Sheza Lost Chex
Materiál: cín, drátky, různé druhy kůže, alobal

Můj názor:
Tenhle setík je jen z mých prvních "celohotových", takže obshauje sedlo, uzdečku a i chrániče na nohy..
Vzhledově si myslím, no nevím - mě se prostě líbí! Zapínání sedla je na suchý zip, má držáky na různé další věci... Uzdečka nastavovací, třemy jezdci sedí, nepadají!


jezdec drží! :D

Jen to sedlo má, asi trošku větší hrušku...

detail sedla...

háček na něco.. :D

chrániče na přední nohy

chrániče na zadní nohy

detail uzdečky... Dolční části nastavovací

detail tlutšího westernového nánosníku na halter způsob


Set z druhé strany

Detail.. NA kroužku řetěz na upevnění něčeho a druhá karabinka na držení něčeho... :D

Detail zapínání otěží, na šperkažsou karabinku, otěže sundavací!
Tak a jak se líví můj výtvor vám? :D
Kdybych ho prodávala, kolik by měla být cena? :D

Velikonoce a oslava na RH!

25. dubna 2011 v 19:31 | Karča88 |  Novinky na ranchi
(google.cz)

Velikonoce a oslava na RH!


Dnes do ulic vyrazila spousta lidí, koledovat a to jak jinak než u příležitosti Velikonoc! :)
U nás na ranchi se obvykle moc velikonoce neslaví! Jenom koně se mezi sebou.. tak nějak...provokují! :D
Jenže naše Lucka má příští týden narozeniny, 15! :) A tak jsme oslavu jejích narozenin spojili s Velikonocemi!
Lucka to vůbec nečekala, ale celý den si prý užila!
:::::::::::::::::::::::::::::
Smantha, Janča a Feya Lucku "odchytily" hend ráno, když krmila koně a samozřejmě ji přemluvily k ranní vyjížďce! Lucka si osedlala Jupitera, Samantha Laru a Jane Chocolatteho! A vyjely. Mířily někam, kde to Lucie moc neznala, byla tam jen parkrát a tak si užívala pohled na krajinu. všude to kvetlo, svítilo sluníčko a jemný vítr je hladil po tvářích. Dokonce si i krásně zacválaly a zaskákaly na louce! A pak se stalo něco,co nečekaly. Na louce stála parta kluků, bylo jich asi pět a všichni měli pomlázky a na holky se křenili. Jenže bylo to právě v tu chvíli, kdy holky z koní sesedly, aby si daly pauzu. Chlapci se k nim rozeběhli, jenže nečekali rakci Jupitera a Lary, ti na ně okamžitě zaútočily! (nic se jim nestalo, jen ty kluky trochu postrašili! :D) A kluci pak zdrhali domů a holky se jenom smály! Pak se vydaly zpátky, ale dobrou, několikakilometrovou oklikou, kde se prošly i vodou.
Doma koně odsedlaly a šly na "oběd"... :D Měly špagety s boloňskou omáčkou (Lucčino nejoblíbenější jídlo) a jako dezert čokoládové vajíčko plněné pistáciovou zmrzlinou! :) (mňamka :*) Pak šly holky za koňma, vzaly upletené pomlázky a daly je hřebcům, pak je postupně pustily ke klisnám ( a pečlivě je hlídaly, aby nedošlo... ke hříběti.. xD xD).... jenže nakonec se rozpoutala přímo koňská válka! Třeba chudinak Lily měla úplně zmlácenej zadek, jako Romance (Magic ji pořád "balí")...což se nelíbilo samozřejmě Fénixovi a Magic skončil celej durch! :D Pak koním holyk daly různé dobrůtky, které předtím kuchtily... Jetelová vajíčka, senového beránka zdobeného ovsem, jablečné králíčky a další podobné pochutiny. Koním to moc chutnalo! :D Potom konečně přišlo na řadu předávání dárku! Holyk daly Lucce jenom jeden, protože byl pěkně drahej a ona už předtím vlastěn jakoby dostala Shezu! - i když je klisna ve vlastnictví ranche, jezdit ji bude hlavně Lucka! A tak holky Lucce daly zbrusu nový westernový set!! (dělala jsem se s ním nejmíň hodku a půl!)
Ta byla samozřejěm naprosto nadšená a hned ho musela jít vyzkoušet na Jupíkovi! I když set je určen hlavně pro Shezu, až ji Lucie obsedne..

(o setu bude zvláštní článek v dálničce, jen co ho Karča napíše.. xD)a tady už Lucka jede... :D

Když se Lucka vrátila,na stole už stál krásný dort ve tvaru podkovy s nádhernými patnácti svíčkami!
http://www.prachenska-cukrarna.cz/foto_nahledy/0103.jpg
(google.cz)

A samozřejmě nechybělo dětské šampaňské! A tentokrát se k holkám přidaly i BH holky, Sára, Kylie, Andi, Gracie i Emily! A holky jedly a pily, smály se a tak! A neměly jenom dort, ale i spoustu dalších dobrot!
Ale jak nám sama Lucka řekla, největší dárek je pro ni přátelstvíholek, domov na ranchi, Flamengo, Jupiter, ostatní koně a taky Sheza, se kterou ji čeká spousta práce! :)

Veselé Velikonoce! :)

25. dubna 2011 v 12:30 | Karča88 |  Grafika
Já prostě musím! Taky jsem musel avyrobit nějaké to minipřáníčko a popřát vám všem veselé Velikonoce..
já osoběn je moc ráda nemám a vždycky dělám/e, že nejsme doma... Matka nikomu nechce dávat čokoládová vajíčka! :)
Na ranchi se Velikonoce tak toršku slavit budou... Mezi koňmi a jezdci a tak! :D

Ale o tom asi taky napíšu samostatný článek Dneska se ze mě články přímo sypou, no jo, mám psací náladu..
eh...
už toho nechám.... :D
Tak teda :


(není to nic extra, ale mě se to dóoost líbí! :D)

To bylo trošku moc...

25. dubna 2011 v 12:14 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, článek o nových přírůstcích už jsem napsala, je to ten minulý, ale ráda bych se vám svěřila i s "realitou"...
Jak jsem psala o tom, že bylo babičce špatně, zrovna co jsem dopsala článek (ten večer), tak ke mě přišla a ptala se mě, jestli už naši jedou, že jí je hrozně špatně. Já se samozřejěm hrozně vyděsila, ttak jsem jim volaal. Mamka říkala, že prej za čtvrt hodiny budou na cestě a že do dvou hodin (ne jako do 14:00, ale do dvou hodin, bylo asi sedm, takže do devíti)... Babička vypadala hrozěn špatně a pořád se too zhoršovalo..Říkala, že je hrozně vysílená, ze zvracení a tak, (JÁ VŮBEC NETUŠILA, ŽE ZVRACELA!!!!)

Tak jsem se rozhodla, že zavolám záchranku.. Nechtěla jsem aby babička doma umřela, enbo něco takovýho (i když mě občas fakt štve, teřba to jak mi poškrábala Justu)
Jenže... než by záchranka dorazila.. Rozhodla jsem se tedy, že půjdu přes ulici za babičinou kaamrádkou a poprosím je, aby ji odvezli do nemocnice...Tak jsem přemluvila babičku, pomohla jsem jí rovnou si sbalit věci do nemocnice, bylo jasný, že si ji tam nechaj a pak jsem teda šla.. Sousedi to samozřejšm vzali dobře a odvezli ji...

Mě potom ze zoufalství chytl plačící záchvat... Musela jsem si na to dát něco sladkýho..Rodiče přijeli nakonec asi v deset hodin a amamka pak jela za babičkou do nemocnice, vrátila se tam v jedenáct a já zatím koukala na ty piráty z karibiku... xD Myslí jsem ale byla nějak..jinde..
Následující den ráno jsme jely s mamkou za babičkou, po infuzi jí už bylo lépe.. Mamka pak sama od sebe zajela do Pompa a sama od sebe mi koupila tu SCH paint horse klisnu a SCH Falabellu.. (Proti tomu jsem samozřejmě nic neměla)... Odpoledne jsem se s ta´tkou a (bohužel) i s bratrem vydala do lesa, vzala jsem si sedm schleichů, včetně dvou nových klisen abych fotila..
Můj bratr bohužel moc focení neuznává, a moje koníky už vůbec, takže an mě (extrémě) spěchal!

Pro mě to samozřejmě skončilo katastrofou, moje nová Paint horse klisna mi asi cestou zpátky někde vypadla! :(
Sice jsem si tašku kontrolovala a vypadalo to, že mám všechny koně, prostě se někde ztratila.. Doma jsem z toho samozřejěm byla hrozěn nešťastná, ale s taťkou jsme se tam tedy znovu vydali, tentokrát autem, jak mamka říkala, abych měla pocit, že jsem pro to udělala všechno! Naneštěstí tam na té cestě projde sto lidí denně a tak jsem neměla moc velkou šanci na nalezení...

Ale pak, po deseti minutách... tam stála, v trávě v zelené ohlávce vedle písčité stezky! Ze sluníčka jí trošku zželatinovaly nožky, a to oko... strašně se zalesklo a vypadalo to, jako by plakala... :'( A viděla jse, tam ještě něco, což tady psát nebudu, ví to jenom jeden člověk..
Mysleli byste si, že jsem blbá.. Byly tam totiž ***** ***** ** ***, *** ** ** ***** *****! * **** **** ** **** ********* ***** ********,**** *** ****** ****!.... (:D :D :D Maličká nápověda)

Jak tedy vidíte, skončilo to dobře, ale za ty dva dny toho na mě... prostě bylo trošku moc...


Sheza Lost Chex <3

Dva nové koňské přírůstky! :)

25. dubna 2011 v 11:43 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, včera k nám na ranch přijel přepravník a vyložil dva nové koně! Jsou to dva koníci z novinek SCH! :)
Obě jsou to klisny a jedna je už dlouho plánovaná - klisna American painthorse! SE vznešeným jménem Sheza Lost Chex (Šeza Lost Čex), ale s ustálenou přezdívkou Šeza/Šezka!


Druhá klisna je falabella jménem La Farine (La Feryn)


Sheza Lost Chex
Sheza pochází z Ameriky, je jí pět let a zatím je neobsednutá! Koupili jsme ji hlavně proto, že si Lucka už dlouho přála novou paint horse klisnu, pro svého Jupitera - (Už dlouho si totiž moc přála hříbátko!) Se Sam se dlouho koukaly na inzeráty na internetu, až ji tam našly, za d
ost velký finanční obnos, (číslo je šestimístné!)! Avšak, jakmile ji holky uviděly, věděly, že je to klisna přesně pro ně! Karču přemluvit n
ebylo vůbec těžkém, protiže i ji se klisna zalíbila, díky lásce k painthorsům (♥♥♥) ! Jenomže jak už to tak bývá, to že je klisna trošku divoká bylo slabé slovo, po příjezdu začala divoce poskakovat a ihned utekla! N aštěstí ale holky zachovaly chladnou hlavu a klisnu brzy chytly. S pozdním obsednutím už to nebude tak lehké... Když klisnu uklidnily a trošku ji donutily poslouchat, rozhodla se Lucka že si vezme Jupitera a ji na vodítku a projdou se lesem. Nakonec z toho vznikla prý celkem fajn procházka a Lucka dokonce řekla, že mezi Jupíkem a Šezkou "přeskočila jiskra" ! :D_ ♥_ ♥_ ♥_


La Farine
U La Farine se na ranhi ihned ustálila přezdívka Lafča, i podle jejího miloučkého, roztomilého vzhledu a chování! Jen se zamyslete - Lafča - (Láf) -Love - Láska! :D Je to osmiletá klisnička z Argentiny jmenuje se podle mouky... xD Ano, podle mouky, Jane se učí francouzky a mouka se francouzky řekne La Farine! To bude asi po té její "moučné" dece! :D Jak jsme zjistily, Lafča se v přepravníku skamarádila s Šezkou a teď, pokud potřebujeme Shezku ukl
idnit, přivedeme Lafču a Shezka je v pohodě! Lafča nemusí být ani na ohlávce nebo vodítku a poslouchá! :) Pro Samanthu je to úžasnej koník an PNH, protože s ní může dělat vystoupení! (Znáte to, muž má na povel minihorse a oni se vzpínaj, přemalujou, vykopávaj a podobně na povel! A je to hrozně roztomilý! :D)

23. dubna

23. dubna 2011 v 19:41 | Karča88
Dneska byl opravdu zajímavý den... :/
Nehledě na to, že prázdniny fakt rychle utikaj a mě to dost vadí... Včera rodiče i s bratrem odjeli na chalupu a já zůstala doma s babičkou kterou chytl žlučník, či něco takovýho.. Dokonce zvracela a já už skoro volala rychlou, teď je jí o píď lépe ale jinak...
Taky jsem si dost dlouho psala s Domčou a u toho jsem dělaal 3 CM koně! Nejprve collectu araba, pak SCH lipicánku a pak SCH araba,a le o tom samostatnej článek až později! :)
S Koník jsme vynalezly super způsob na "ničení" koní (dělání CM xD).. Pak, když jsem dodělala ty dva SCH, vypla jsem comp a šla ven, plánovala jsem tak čtvrt hodinku, ale nakonec - ono bylo tak hezky, že jsem tam zůstala celou hodinu!
Vzala jsem si sebou samozřejmě foťák, pak Skayu a Milána se Samanthou! Bylo opravdu moc pěkně, na zahradě máme spoustu kvetoucích stromů, takže ty bílo růžový lístky všudelítej a padaj, sluníčko krásně prosvicuje čerstvě vyrostlou zelenou trávu a tak! Smantha si s koňmi vyjížďku užila a já jejich focení taky! Potom, doma jsem si dala nějakou podivnou zmrzku z kauflandu a zapla jsem si Harryho Pottera relikvie smrti, řeknu vám, vůbec se mi ten díl nelíbí... :D
Tak, chcete vidět ukázku mého CM?? :)

Ano?

Já vím, že jo..

Tak fajn...

Tady je!

http://img8.rajce.idnes.cz/d0802/4/4746/4746231_dd5dd058c26246a815855ee678306e49/images/zeCM001.jpg

Collecta 2011

23. dubna 2011 v 10:15 | Karča88 |  Breyer horses, Peter Stone, SCHLEICH a ostatní
Myslím si, že modely značky collecta vůbec, ale vůbec nejsou k zahození! A myslím si proto, že by si určitě tyto modely zasloužily článek a já jim ho ráda poskytnu.. s mým hodnocením! :)

Letošní novinky collecty mě opravdu, ale opravdu potěšily!! Dokonce se mi některé modely líbí víc než schleich! Samozřejěm jsem se zaobíraal pouze na koně, protože ostatní zvířata, no některá se moc nevyvedla..
Tak a proč mě tak moc potěšili?? Protože koně, většina jich je v pohybu, což já miluju! Mám ráda i stojící modely, ale modely v pohybu prostě miluju a u letošních se prostě nenudím... ;-) Tak jdeme na ně!

Andaluský hřebec!
http://www.minizoo.com.au/product_images/k/124/88464__16843_zoom.jpg
Jak vidíte, jako prvního sjem si vzala pod hledáček Andaluského Gray hřebce!
Musím rovnou říct, že on mě moc potěšil! Strašně se mi líbí mold! Běžící a takový praktický, jen si to představte, jak na něj posadíte nějakou schleich jezdkyni, vezmete je do lesa a budete fotit, to je přímo pohádka!
Hrozěn se mi líbí i jeho barva, fakt si myslím, že mu sedí! Taky hlavička se mi líbí! No, prostě, jestli bude v česku a i z druhé strany bude tak pěkný jako z téhle, tak je jednoznačně můj!


2. Andaluský hřebec!
http://www.minizoo.com.au/product_images/d/825/88463__56065_zoom.jpg

Tak, zde ej druhý andaluský hřebeček, hnědák a musím říct, že mě nějak moc neoslnil..
Mold se mi líbí hrozně a jestli ten hořeší bude opravdu z téhle druhé strany tak pěkný, tak se na něj těším, tenhle koníček mi přijde dost obyčejný, ale má moc hezký očičko! Strašně živě vypadá a je takový nespoutaný..
že bych si ho koupila? :D


Appaloosa hřebec!

http://www.minizoo.com.au/product_images/a/679/chestnut_appaloosa_stallion__80306_zoom.jpg

Chestnut Appa hřebec mě také příliš neoslnil.. Připadá mi hrozně, hrozěn moc plastový! Hlava a hříva vypadají celkem pěkně, zato huba jak s vyrážkou.... Na druhou stranu, když si ho představíte někde při západu slunce.. v nějakém "westernově" laděném kraji, tak to focení by byla lahůdka!


2. Appaloosa hřebec!
http://www.minizoo.com.au/product_images/r/180/black_appaloosa_stallion__20979_zoom.jpg

Nevím, jestli je lepší než ten výše.. Moc se mi nelíbí "pokapané" nohy.. Taky zakončení deky je pěkně divný.. Normálně by mi asi nevadilo, ale prostě mi přijde divný..

Thoroughbred klisna
http://www.minizoo.com.au/product_images/e/069/88477__74996_zoom.jpg

Konečně jedna z klisen.. ;-) Tentokrát hnědá thoroughbredka! Ona mě také potěšila dost! Vypadá nádherně.. Sic opět hnědka - obvyklá barva,a le ten mold! :* Umíte si prostě představit to focení někde po lesní cestě? Já ano a moc dobře! Celková barva se mi taky líbí, hvězdička a šňupka ji krásně oživujou! Nevím nevím,a le ona je pro ěm rozhodně jedna ze tří nejlepších a asi bych ji i chtěla!

Arabská klisna!

http://www.minizoo.com.au/product_images/q/999/88475__59819_zoom.jpg
Ach, konečně došlo na mé oblíbené plemeno - arábky! A musím říct že tenhle mold se mi fakt dost líbí a je velmi, velmi arabský! Golden Chestnut klisna se na něj hodí a je celkem výrazná! Na obrázku je trošku divná, to je pravda! A kdyžse podíváte na její levou přední nohu, ke kopytu, tak je tam růžová! To mi asi trošičku vadí, ostatně i na ostatních kloubech je fialový nádech, ale celkově se mi líbí hlava, lysina, hříva i ocásek a asi bych ji i chtěla, jestli bude k dostání!!


2. Arabská klisna!

http://www.minizoo.com.au/product_images/u/833/88476__39877_zoom.jpg
Tahle gray arabka, no nad tí tak trošku váhám, je taková obyčejná ale mě okouzlila svým očičkem!! Jakmile jsem se koukla na to očko, hned se mi zalíbila úplně celá! Líbí se mi tak jako arabka výše, mold, postavení ocasu, hřívy, arabská hlavinka atd... A fakt se mi hrozitánsky líbí to očko! Jestli bude a uvidím ji naživo, tak se rozhodnu,a le jednu z nich dvou určitě budu chtít!2. Thoroughbred klisna!

http://www.minizoo.com.au/product_images/d/988/88478__01307_zoom.jpg
Popravdě, hnědka s mi líbí víc, i když tahle vranka má taky svoje kouzlo!
Má krásnej stánovanej zadek a ten mold!! Prostě, takovýhle moldy se mi líbí! Uplně vidím na dostihách jak se nervózně šlape před závodem.. A taky má mo c pěkná pruhovaná kopýtka! Líbí se mi hlavička a posazení hřívy, jenom by to chtělo, já nevím třeba šňupku, nebo lysinku!! No já bych asi chtěla tu hnědku, ale tahle je taky krásná!


Tennesseeský hřebec!
http://www.minizoo.com.au/product_images/h/086/88450__70607_zoom.jpg
Tenhle tennesse barvy Bay Pinto má opět celkem pěkný mold, ale fakt se mi nezamlouvá ten bílej cíp! Zato hlavička s krásnou lysinkou, která ho úplně prosvicuje mě uchvátila! Na nějaké to focení v lese při vyjížďce je to koník úplně rozený! Rozhodně, mold se mi líbí, ale ten cíp, no.. Asi by šel na přemalování, pokud bych ho chtěla a udělala bych si z něj barock pinta! :D Jak říkám, stačilo by mi, kdyby zmizela ta příšerná bílá špičatá skvrna..2. Tennesseeský hřebec!

http://www.minizoo.com.au/product_images/v/839/88449__06166_zoom.jpg
Tak zlatý palomino hřebec.. Ta barva mu docela jde, ale rozhodně bych zbvolila asi trošku jiný odstín, vypadá jako něco.. ehm.. :D
Z druhé strany je rozhodně hezčí to je viět na koni výše... Nevím, tohohle asi chtít nebudu... :DTennesseeské hříbě!

http://www.minizoo.com.au/product_images/w/702/CO88451__35385_zoom.jpg
Tak, konečně taky jedno hříbátko! Musím říct, že kdyby ten hřebec výše byla klisna, tak tohle hříbo se k ní dokonale hodí! Docela se mi líbí moldík hříbátka, je takový, prostě hříběcí! Má taky hrozně roztomilou hlavičku a ta lysinka mu moc sluší, jediné, co bych asi změnila je ocásek, lepší by asi bylo, kdyby měl stejnou barvu jako hříva, jinak je to celkem pěkné hříbě! :D


2. Tennesseeské hříbě!
http://www.minizoo.com.au/product_images/f/088/88452__24941_zoom.jpg

Vrané hříbátko, zase Tennessee.. Má šňupku a hvězdičku, což se mi moc líbí! :) Collecta si docela dává práci na odznacích! Zase se mi moc líbí mold...Na focení jako stvořený, není to jenom nudně stojící hříbě! :D A má moc pěkné očko! Ale nějaké divné "věci" na pravé zadní noze nahoře..

Hřebec Barokní Pinto!
http://www.minizoo.com.au/product_images/s/490/barock_pinto_stallion__39303_zoom.jpg
Jeden ze stojících moldů, které mc nemusím! A taky musím uznat že se mi koník moc nelíbí, ani to focení by mě s ním asi nebavilo, vždyť si vemte, kolik možností máte s moldy v pohybu!!
Koník má na sobě zase ony podivné cípy, které se mi moc nelíbí, vypadá to jako by ho někdo polil mlíkem a koník má zasádrované nohy... Ne, mě se moc nelíbí, ale nažvio bude určitě pěkný! Podle obrázků se nedá soudit..


Hřebec Lustiano!
http://www.minizoo.com.au/product_images/y/907/88501__44289_zoom.jpg
Další koník z nových, pěkně živých moldů! Moc se mi líbí hlavička, očko, zase má takoý "výraz".. a taky ta hvězdička, připomíná mi trošku blesk! Jenom je to koník, no ten pramínek hřívy na kohoutku se pod sedlo moc nehodí, bude tam pak asi hrb.. :D Ale mě by se rozhodně na focení líbil a vůbec, nebyl by to první koník na ranchi, který bude neobsednut! :D2. Hřenec Lustiano
http://www.minizoo.com.au/product_images/s/491/88502__64033_zoom.jpg


Zase Gray hřebec, v téhle barvě se collecta nějak vyžívá! :D Tenhle koník je už ale poslední! a líbí se mi docela dost, i když na prvního koníka nemá! Líbí se mi vystínování, docela i ten mold, nožky a hlavička.... Ale že by mě nějak dokonale oslnil, to zas ne! :D Ale je pěkný! Z těhle dvou lustianů bych ale asi zvolila toho výše..


Tak to je všechno! Tenhle článek mi dal dóst práce a asi u ěnj moc komentářů nebude, no očekávám to, ale psala jsem ho nejmíň hodinu a půl.. Taky vidíte celkem kvalitní obrázky a mé názory.. Tak snad se vyjádříte!
A kdybych to měla zhodnotit, koho bych asi tak chtěla, tak to budou určitě tyto koně:
1 z arabek
andaluský hřebec, šedý
thoroughbredka hnědka
1 z lustianů

neříkám, že si je koupím a že budou v českých prodejnách, ale docela v to doufám!
A možná že budu chtít i nějaké z ostatních koní, ale jak říkám, musím ej vidět naživo, pak se budu rozhodovat!

Co si tedy o nich myslíte vy a koho byste chtěli? Docela bych uvítala delší komenty! Kdo dál delší koment k tomuhle článku, bude mít delší koment u sebe!
Něco za něco! :P

Sháním rodiče pro SCHLEICH

22. dubna 2011 v 19:29 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, jak víte...což určitě víte, že probíhá rekonstrukce, úprava celkového webu, dopisování profilů atd..

Jde právě o to dopisování profilů a o to, že většina mých koní nemá rodiče. Nejprve bych chtěla najít rodiče pro své SCH nebo Collectu, což je snad jedno také nabízím své koně jako rodiče. Profily zatím nejsou, ale pracuje se na nich...
Do komentářů kdyžtak posílejte odkazy na profily svých koní, kteří byste nabídli jak rodiče! :)

abyste to pochopili dobře, takže zjednodušeně:


Tyto koně nabízím:
1) jako rodiče pro vaše koně
2) jako potomky vašich koní

Jupiter - SCH hřebec paint horse

Magic Darkl - SCH Analuský kůň

Miláno - SCH Arabský hřebec hnědák

Zázrak - collecta arabský hřebec ryzák

Silver Star - collecta arabský plnokrevník bělouš

Lara - collecta klisna qarter horse, grošovaná

Sky - SCH lipicánka

Choccolatte Dance - SCH qarter horse

Triumf - CH Tenesseeský mimochodník

Romance - SCH Andaluská klisna

White Lilly - SCH Arabská klisna bílá

Scarlett Cherry - SCH Hannoverská klisna


Tak, kdo by měl zájem tak plís do těch komentůůů!!
:)

Rozhovor s Andi Blaceovou

21. dubna 2011 v 19:25 | Karča88 |  Rozhovory
Ahojky, dneska jsem dělala s naší Andi takový malý rozhovorek... Potom, co se vrátila z toho tréninku crossu, a trošku jsme si povídaly! :D

JÁ-Karča88 - tučně
Andi - kurzívou
vedlejší znaky normálně

Ahojky Andi, můžu si s tebou chvilku pokecat?
Ahój, no jasný! (úsměv)
Jsi úplně mokrá, co jsi prosím tebe dělala?
Nó, já jsem trénovala v lese cross s Parčou a ehm..no, trošku jsme se zapotily! (smích)
Tomu říkáš trošku? (smích) No a co Parča, jak poslouchá a jak ji cross baví?
Parynku cross baví hrozně moc! Jezdily jsme ho spolu i dřív, před naší pauzou, což jsem byla na tý soutěži v tanci,a le teď už se plnně věnuju ježdění, i když mi tančení chybí...Ale to jsem odbočila. Parynak moc dobře poslouchá, ale občas se chová trošku, s prominutím jako svině (smích) třeba Gracii pravidelně schazuje a ta se pak diví, ež nechci aby jezdila sama!
Jo, tak to chápu, přecijenom, ta puberta s ní cloumá! A co vůbec ty -- ty a kluci? :D
Já a kluci? Ehm..na to se mi vůbec nechce odpovídat, Karči! No, ale že jsi to ty! S nikým nechodím, a nebudu chodit a nikdo se mi ani nelíbí, stačí!?
No, já tě nebudu trápit.. (smích) Slyšela jsem, že budeš kupovat nového koníčka... co to bude za plemeno, věk, pohlaví a tak? jaké máš předpoklady?
Jo, koupě koně.. To je běh na dlouhou dráhu, i když si myslím, že už to máme zvládnuté, už se staráme o dva vlastní koně a myslím si že s výpomocí Kajlí by se nový koník zvládl. Ale peníze, to je to, co mě, osmnáctiletý holce se čtrnáctiletou na krku tak nějak chybí.. Sotva stíháme Blizze a Parču. Občas je něco ze závodů, to jo, jenže já chtěla vystudovat... Nebo aspoň aby vystudovala Gracie, mě to štěstí už asi nepotká...
Ale jinak půjdu rozhodně... no nevím jestli rozhodně, ale chtěla bych teplokrevníka, plnokrevníka a nebo chlaďase!
Ale nepovídej.. Kdybys na tom byla finančně hodně špatně, tak tě ranch podpoří!
Ach, Karči.. díky moc! Moc moc! Moc To pro nás znamená! (smích)
No, už tě nebudu obtěžovat! Měj se hezky!
Jo, Karči, ty taky! :)

Snad se vám rozhovor líbil! :)


Takový normální den

21. dubna 2011 v 18:07 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj, tak jsem se rozhodla zase napsat novinky, ono - poslední dobou moc nepíšu...
A taky brzo začnu přednastavovat na prázdniny - ano na velké!! Nepletete se, nebudu tu, zase... Protože budu na chalupě, kde není vůbec internet.. :'( Já to bez vás dva ěmsíce nevydržím!
Taky jsem si dala závazek, že dopíšu profily šlajchum... No, nějak to zvládnu! Musím!

Dneka jsem vstávala v sedm ráno a šla na vlakové nádraží.. S kámoškama, pár idiotama a p. uč. biologie jsme jeli na brigádu do Krásný Lípy - rezervace Vápenka, sbíraz plastový oplocenky po jilmech! :)
Bylo to fajn, já přírodu miiluju, zase jsem fotila... a trénovala si závěrku při cestě vlakem zpátky. xD xD

Andi si dneska vyjela na cross s Parčou, ale vrátila se heavy-total-metal-kruto-přísně durch - mokrá, spocená!
Tak jako já z toho parku! Bylo hrozný vedro, asi 24°- fakt letní počasí! Parča byla fakt uplně celá mokrá a co teprve Andi! Myslíte, že jela v krátkym rukávu, aby ji poškrábaly větve? Ne, v triku a to fakt bylo uplně mokrý!
Fakt jsem je litovala...

Grejsí si zase vzala pod sedlo Blizzarda, ale to studený, neprosvícený haly, a jenom v trišku, takže ta se spotila, ale neupekla se a moc si prej ježdění užila. Nedávno se chytla s Andi kvuli klukum... víte co, Gracii je už čtrnáct, to ta puberta vrcholí! :D :D Naštaval se na Andi za to, že ji furt voděj a jezdí s ní "Kid´s riding" a tak, přitom už jí je čtrnáct a že chce jezdit sama. A taky řekla, že chce velkýho koně, ne poncla, takežAndi bude muset začít šetřit, ale ona už si taky přála společnýho koně pro obě. Jenže teď jestli se bude kupovat ten koník z Egypta... tak prachy nebudou, a dost dlouho, ale holyk chtěj za každou cenu přispět!

Tak, to bylo takové.. něco jako info z běžného dne a já teď půjdu psát něco dalšího! :D :D

Ranch Hvězdovec CHAT!

17. dubna 2011 v 14:14 | Karča88
Vítejte na CHATU Ranche Hvězdovec!
Pište příspěvky, mluvte s ostatními návštěvníky ranche a podobně!

Teto chat bude něco jako portál ranche, napíšete, jak jste k nám přišli, koho jste potkali a jaký koník stál právě v ohradě - a třeba že jste mu dali mrkev a pohladili ho!
Prostě se připojte do života na Ranchi Hvězdovec!
Jeďte k nám se svým koněm na vyjížďku!

Chápete? :)
já vás spravedlvě odměním delšími komenty a podobně! :)
stačí, když se zkrátka zapojíte do našeho života na ranchi..

A pokud pořád nechápete, jak to myslím, tady je příklad jednoho příspěvku, který napsala nějaká Šišimiši (přezdívka smyšlená)

Šla jsem po louce a uviděl pastviny plné koní. Rozběhla jsem se k nim, na kopci jsem uviděla ceduli: Výběhy ranche Hvězdovec! "Tak ranch Hvězdovec!?" řekla jsem. "Nádhera!" podívala jsem se na rozsálé výběhy.
Přiklusala ke mně krásná ryzá arabská klisna. "Ahoj holčičko!" pozdravila jsem ji a utrhla ji trs šťavnaté trávy.
"Jak se jmenuješ?" zeptala jsem se.
"Justadream!" odpověděl někdo za klisnu, otočila jsem se a za mnou stála sympatická tmavovlasá slečna. "Ahoj, já jsem Karča88, amjitelka ranche a tohle je arabská klisnička Justadream!"
"Já jsem Šišimiši a moc se mi líbí tvůj ranch!"
.....
....
...
..
.

atd..

Teď už snad chápete! :)
Zapojte se do diskuze, nebo pište vaše zážitky na ranchi Hvězdovec! :)

Pravidla:
nemluvte vulgárně
nikomu nenadávejte
mluvte pod svou praou přezdívkou

CHAT NALEZNETE ZDE:


Dnešní a minulé dny ve znamení zmatků

15. dubna 2011 v 20:09 | Karča88 |  Novinky na ranchi
Ahoj lidi, chystám se na velký výcuc čehosi, takže to bude asi dlouhé či krátké, to nevím... nebude to dávat smysl, ale kdo mě zná, ví, že na mě tyhle chvilky chodí.. xD

Opravdu nevím, jak má člověk něco napsat, když se mu blog odhlašuje! Jestli se to děje jen mě, tak to sem asi královna všech mloků! Tohle je fakt děsný, psala jsem článek o hře howrse, vkládala tři obrázky...
Text u článku mi trval chviličku... "zprintování" obrázků.. zmenšení a úprava taky chviilčku, ale vložizt ty obrázky...
Jeden jsem vkládala nejmíň 10x!
Pořád dokola jsem se musela přihlašovat a podobně! dám vložit obrázek, složka tři, kliknu na obrázek a vaše přihlášení již není platné!
Já asi zmlátim pštrosa! Už mě to štve!
Konečně jsem to dopsala, dala zveřejnit, samozřejmě že jsem byla už odhlašená a to jsem si to předtím kontorolovala!
Takže jsem půlku článku i s vkládáním obrázků a podobné psala znova!
Pak jsem to dvakrát zveřejňovala.. a napotřetí se to teprve povedlo..
Stejně to budou číst dva lidi, takže nevim co (proč) jsem to dělala!

Mám nálladu pod morče, prostě..
Taky jsme dneska psali čtvrtletku z matiky, nemluvě o tom, že včera byl rodičák, docela jsem do školy makala, takže mi vychází asi jenom 4 dvojky.. Já... nevím kolik je to pro vás, ale pro mě je to určitě celkem dobrý..
A taky jsem byla na koních.. Jela jsem na Tomáškovi.. (norik <3) a jezdilo nás pět, takže to nebylo nějak super, hala je malá a venku bylo hnusně a já jela první, což je velm,i nepříjemné! :D :D

No, ale zpátky ke čtvrtletce... Bylo tam pět úloh...
Poměr, obsahy obrazců (lichoběžníky, rovnoběžníky, pětiúhelníky) a asi ještě něco, což si v mé momentální eufórii nevybavuji...
Takže dvě úlohy mám dobře... Jednu mám uplně blbě.. Další, ve které byly tři příklady mám dobře jenom jeden..
A v rýsovacím příkladě - to nevim.. xD ale rýsování mi obvykle nejde, i když mnohdy jsem umělecky nadaná ve všech směech... i když - je rýsování umění?
Tak to je asi vše z písemek..
Akorát dneska na těláku jsme skákali flopa..xD Takovej skok přes la´tku zádama, asi 90 ceňťáků.. :O

Úžasná zpráva budeme mít 7 dní velikonoční prázdniny.. x)
čtvrtek, pátek, sobota, neděle, pondělí - to jsou normální velikonoční prázdniny, ale u nás na gymplu jsou ještě přímačky a letos se rozhodlo, že sekundy budou doma... halleluia!! :D Takže úterý a středa budu doma, to je.. 7 dní! :)
Určitě se vydám na nějakou fotící výpravu... x)
Mám/nebo jsem měla štípance na nohou..
Když jsem se v naprostých bolestech dneska probudila, peřina byla červená od krve z mý nohy, měla jsem ji totálně rozškrábanou.. nevím jak sjem si to udělala, ale fakt to bylo dóst krutopřísný a hnusný!
Prosím, kdo pochopí tento článek a nebude si myslet, že jsem idiot, je machr...

Hra Howrse

15. dubna 2011 v 19:51 | Karča88 |  Názory na hry, filmy atd...
Dnešní článek bude patřit hře howrse, která si mě získala! :)
Je to online hra, něco jako stáj ufonek a podobné.
Zkrátka se staráte o svého koníka, trénujete ho, jezdíte na vyjížďky, krmíte ho, závodíte..
Velmi se mi líbí koně!Takhle vás přivítá úvodní stránka! :)


Mým prvním koněm byla bílá arabská klisna Elsa.. ;-)

moje první arabka Elsa... :*
A jako dárek, za dokončení tutoriálu, který vám bude poskytnut do začátku získáte dalšího koně. Je stejného plemene, jako váš první kůň, ale opačného pohlaví! :)
Po celé hře jsou různé bonusy, za které např. získá něco váš kůň.. Váš koník stárne růstovými body, nebo přes noc, ale den před tím se o něho musíte postarat.
Také si můžete založit vlastní jezdecké centrum, kde můžete ustájit cizí koně - kupujete louky, boxy a podobné a staráte se o prestiž vašeho centra, samozřejmě můžete pořádat závody a najímat pracovníky.. ;-)
Mě se na hře líbí ale to, že se tam uvažuje zdraví..
Když nedáte koně včas spát, klesne mu morálka... Když ho překrmujete tlouste, když ho nekrmíte, hubne.. Dokonce může i zemřít! Můžete si vybrat spoustu barev pro vašeho koně..
Připouštíte a staráte se o charakter vašeho koníka a aby ejho potomstvo zdědilo co nejlepší vlastnosti! To je na tom právě to nejlepší - genetika..
Pokud máte například araba, skvěle vytrénovaného a s vysokým BLUP (o tom si musíte přečíst v nápovědě přímo u hrym, je to složité) - arab má nejlepší dovednosti asi rychlost a výdrž..
Připustíte ho například s kvalitním fríským hřebcem a za několik měsíců se vám narodí hříbě, které dědí po rodičích vlastnosti, takže bude vynikat ve výdrži, rychlosti, ale i v drezuře..
Já mám takto arabofríse Al Sahira Ikara po Else a Ikarusovi.. ;-)
Podle mě je to v tomhle naprosto skvělá hra! já sem si ji oblíbila hodně! :)

S ostatními hráči si můžete psát vzkazy... mít je v přátelích a podobné! :)
Já, jak už jsem psala aspoň 100x tu hru doporučuji!! :)

a můj roztomilý, novorozenec (:D) Al Sahir Ikar - čti Al Šahyr Ikar... a je to tedy arabofrís.. ;-)

Takže zaregistujte se/hra se nachází ZDE: http://www.howrse.cz/
Pak si mě přidejte do přátel, jsem tam jako carolin-a nebo Karča88.. U registrace tam zadejte klidně carolin-a.. k tomu sponzorovi, to by mi helplo.. !! :D :D
Díky moc! a užijte si hraní, pokud se teda regnete! :)

Fotky Alors on Dance

12. dubna 2011 v 19:17 | Karča88 |  Fotky
Ahojky, takže zase tu mám fotky z hor, snad se zobrazí všechny a snad se vám budou líbit! :)
Nejsou moc kvalitní, foceno v naprostý kose o jarních prázdninách.. a taky večer, když už neni moc světla...


Jedna z mnoha nekvalitních fotek Grejdynky..

A další... a víte že se mi líbí? :D Je taková tajemná,m jak je zaostřeno na ty stromy nebo trávu a sníh vzadu! :D

Pohled na červánky, tentokrát nezaostřená hlavička Alorsky... ;-)

Tentokrát opak, neozaostřeno pozadí, zaostřena Alorska.. ;-)


Ta ona z fotek s bleskem...

Rozkošná moje milovaná Asfaltka (:D) dívající se na nás!

Krásně pózuje pokaždý, i za blbýho počasí a světla..

Krásná.. miluju ji... Ta fotka nic moc, ale klisnička! :D

Jaro a s tím spojené věci kolem koní..

9. dubna 2011 v 15:14 | Kylie |  Deníček jezdců
Ahojky, dneska mě pověřila Karča, abych vám napsala nějaký článek!
Že prý šla ven skákat z balíků sena na trávu a že šla fotit, já nwm.. :D Ale to je právě to, je hezky
, začíná konečně pořádný jaro!
Po zimě jsou výběhy v pěkně hnusným stavu, jak to mám říct? Takový...rozmočený!
Všude zatejká, ohradníky (u nás dřevěný).... se některý rozkládaj, z toho jak bylo mokro, jsou umazaný, hnusný a některý, pod tíhou sněhu dokonce vyvrácený!
Z toho důvodu jseme já, Gracie a Andi včera vyrazily do nákupního centra koupit nový, pak je zatloukat místo starejch zničenejch, ty který byly poničený jen trošku "ošetřit" mastičkou na dřevo a pak taky natřít!
Řeknu vám, to je práce na celej den!!
Ale zvládly jsme to, takže já jsem si pak ještě vzala pod sedlo Blizze a jela jsem se s ním projet ven!

Další z klasickejch jarních věcí, kolem koní...
Hříbata, připuštění...
U nás se v březnu narodil hřebeček Alfree.. Matka jeAlors on Dance a otcem Freedom ze stáje sladký úspěch!
Porod byl předčasný, takže se vyskytly kompikace, nakonec se ale všechno zvládlo, takže klisnička ani hříbě neutrpěli žádné újmy.. :D
Jinak jsme se rozhodli, že necháme nejspíš připustit Midnight Lady s Blizzardem.. Karča nám touž skoro odsouhlasila, ale Gracii jsme to zatím neřekly. Víte co, je jí čtrnáct, všechno těžce nese, to ta puberta! :D
Ale podle nás bude chtít, aby se Blizzardek stal otcem.. :D Problém by byl, kdyby se to nepodařilo, to by ona asi nerozdýchala.. :D

Dál, jak to bylo s těmi výběhy, tak je to i s koňmi.. musí se na ně opatrně. Nejdřív si přizveme veterináře, aby ošetřil SM
, potom dalšího k SCHLEICHUM a nakonec ke classicum a tradíkum..
Pak je budeme pomalu muset zvykat na ven a na změnu jídla.. ze sena - na trávu, pokud by ta změna byla moc rychl
á, krkolomná, tak by z toho mohli mít potíže.. Stejně tak je to i s ustájením, aby nenastydli a podobně...


A až se zvládnou všechny tyhle (a další) věci, přijde na řadu pořádnej trénink! Endurance - konečně budeme moct ven! Stejně tak je to i s např. parkurem, drezurou, westernem, nebo přirozenou komunikací!
Sezóna prostě začne a nepočká, když nebudeme připravení, nemáme šanci! :D

Potom se samozřejmě spoléhá na to, že během roku a možná i jara (kdo ví) přijedou noví koně, takže úprava boxů, s tím spojeným úklidem stájí! Dále se plánuje výstavba nové stáje pro SM a taky takový menší tajný "projekt", ale kdybych se prokecla, tak mě Karča asi přizabije! :D
A to má něco společnýho i se třeba tajnejma věcma... O tom nesmím mluvit též, to by bylo snad ještě horší! :D
Holt si počkáte!

Tak, myslím si, že jsem se rozepsala dostatečně a třičtvrtě Karčiných přátel to stejně číst nebude, takže já jdu zase makat.. uklízet stáj, sedlovnu, čistit koně...
ČAUKY.. :D

Úvodní video

9. dubna 2011 v 14:32 | Karča88 |  Videa
Už dlouho mi ležela v hlavě myšlenka, že bych udělala úvodní video a vložila ho do horního boxu..
Problém je, že s tím moc neumím a neumím udělat ěnjaký rozumný rozměr toho videa, takže je takové divné a čtvercové, ale jelikož je to asi moje 4. video(???) tak jsem s ním celkem spokojená, časem ho určitě vyměním, enbo požádám někoho, kdo mi ho udělá,a le podle mě je to takový... celkem dobrý nápad, takovéhle přivítání na ranch! :)


Jarní - zelený dess

9. dubna 2011 v 14:16 | Karča88 |  Grafika
Ahojm, tak jsem udělala nový dessík, aby...(když už je ta rekonstrukce) tu byl nějaký nový..
Je takový zelený, jarní... :)
I kdžy není úplně jarní, má to symbolizovat takovej ten začátak jara, kdy vlastně je takový jaro ne jaro. mě asi nechápete,a le to je jedno.. :D
Moc se mi líbí záhlaví... jsem s tím docela spokojená! :)


A jak se jeví vám? :)
Pokud by mi někdo udělal klikačku do barev, tak bych byla vděčná! :D :D

Fotky Merci

9. dubna 2011 v 12:06 | Karča88 |  Fotky
Ahoj, takže dám sem další dávku fotek... Mám asi 400 a zatím jsme tak v půlce a poslední dobou mi navíc blbne blog, takže nevim jestli se sem vloží zase jenom jedna, nebo tři z třiceti! Tak... grrr...
Taky nemám moc čas a chuť psát,nepopsatelně se těším na ty 3 tajné věci.. :D
Atd... Tak já jdu vkládat fotky.. ;-)

Mimochodem, foceno to bylo o jarnákáh v dvacetimínusové zimě večer a pod hledáček sem si vzala Mercinku.. ;-)
Snad se líbilo! :)

fotky Canberry

6. dubna 2011 v 19:30 | Karča88 |  Fotky
Ještě jsem nezveřejnila všechny fotky, které mám z jarních prázdnin... Dnešní díl věnuji pouze Caberrče, která byla focena na Kejnosu, na Benecku, třeba někdo znáte...
Fotil muj otec, já zatím lyžovala, tak posuďte jeho umění.. :Dz nějakého důvodu je tu asi jen jedna fotka.. ale dávala jsem jich asi 30! :/ takk nevím!

Takže, čo si o tom myslím já.. Fotek je hodně a jsou všechny.. na jednokopyto, nebo jsou alespoň podobné..
Dala jsem sem všechny, které vyfotil, tak co si myslíte..

PROSÍM JEN NEŘÍKEJTE, ŽE FOTÍ LÍP NEŽ JÁ! :D :D